banner1199

banner1197

CHP'de Ekmel Bey krizi sürüyor

GÜNDEM 18.06.2014, 13:20 18.06.2014, 12:40
CHP'de Ekmel Bey krizi sürüyor

 CHP ve MHP Genel Başkanları'nın Köşk adayı olarak açıkladığı Ekmeleddin İhsanoğlu ismine CHP içinden tepkiler dinmiyor.

CHP'de üst düzey yöneticilik yapmış iki isimden, Süheyl Batum ve Emine Ülker Tarhan'dan İhsanoğlu ismine itiraz geldi.

CHP Milletvekili Batum, "İmzamı veya onayımı ne çocuklarım ne partililerim kesinlikle görmeyecek. Babam gökten inip gelse ben siyasal İslamcı birine imza da vermem destek de olmam" dedi.

"Demokratik, laik, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti bir modeldir. Bu modelin karşıtı olan siyasal islam modeline uygun bir Cumhurbaşkanını kabul etmeyiz."

CHP'li 15 milletvekilinin dün yaptığı toplantıyı hatırlatan Batum, İhsanoğlu'nun adaylığına karşı çıkanların sadece ulusalcı milletvekilleri olmadığını söyledi.

Batum, CHP'nin Cumhuriyeti kuran parti olduğunu ve Amerika'nın buna karşı siyasal islam modelini koyduğunu hatırlattı. Batum, "Bu iki model varken ortada, cumhurbaşkanı olacak kişiyi siyasal İslam'dan seçmemiz kadar yanlış bir şey olamaz" dedi.

İhsanoğlu'nun aday gösterilmesine bir tepki de CHP Milletvekili Emine Ülker Tarhan'dan geldi. Twitter üzerinden açıklama yapan Tarhan, "yanlış bile değil" yorumunu yaptı.

Tarhan, "Biz değerlerini değiştirdiği gömlek cebinde unutanlardan değiliz, olmayacağız" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
Timur 5 yıl önce
türkiye din ekseninden çikarsa akli basina gelir milli gelir patlar insanlarin gözü açilir dünya ile rekabet haline girer ab'ye ihtiyaci kalmaz ... fakat olmaaaz illa ki dini kullanarak milletin kanini emen birileri basa geçecek !!
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P