banner1199

banner1197

CHP'den YSK'nın kararına ilk tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, YSK’nın Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili kararını ertelemesinin ardından açıklama yaptı

GÜNDEM 11.04.2019, 19:38 23.04.2019, 01:39
CHP'den YSK'nın kararına ilk tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, YSK’nın Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili kararını ertelemesine dair, "Alınan bu erteleme kararıyla, ülkemiz demokrasisine ve hukuk devletine verilen hasar giderek büyümektedir." görüşünü savundu. 

Öztrak, yaptığı yazılı açıklamada, YSK'nin, iktidarın Büyükçekmece'yle ilgili itiraz başvurusunun görüşmesini ertelediğini belirterek, "YSK tarafından alınan bu karar, Kurulun ağır baskı altında olduğunu bir kez daha göstermektedir." iddiasında bulundu.

Öztrak, şunları kaydetti:
"İktidar, sandıkta kaybettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini masada çalabilmek için bir kumpas planını uygulamaktadır. 

Bu erteleme kararı, söz konusu kumpas dosyasının tamamlaması için iktidara zaman kazandırmayı amaçlamaktadır. Alınan bu erteleme kararıyla, ülkemiz demokrasisine ve hukuk devletine verilen hasar giderek büyümektedir."

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P