banner1199

banner1197

CHP'li Ekrem İmamoğlu, AKP'li Binali Yıldırım ile arasındaki oy farkını açıkladı

Resmi olmayan sonuçlara göre İBB Başkanı seçilen CHP'li Ekrem İmamoğlu, AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım ile arasındaki son oy farkını açıkladı. İmamoğlu, "İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'i sayıldı 15 bin 500 oy farkı var" dedi

GÜNDEM 08.04.2019, 14:11 22.04.2019, 21:41

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Ekrem İmamoğlu, AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım ile arasındaki son oy farkını açıkladı.

Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'i sayıldı 15 bin 500 oy farkı var" dedi.

İmamoğlu, şunları söyledi:

"Bu sefer AA'nın trafosuna kedi girdi. Tam 11 saat veri vermediler. Hepimizin cebindeki paralarla maaş alan Anadolu Ajansı'nda yönetici oldukları oldukları düşünenleri şiddetle tekrar kınıyorum. Ben olsam utancımdan o görevi terk ederdim.

Üzülüyorum, devletin 100 yıllık kurumunun bir siyasi partiye değil, bir bireye değil milletine hizmet etmesi gerektiğinin bilincinde olmayan zavallılara böyle koltuklar teslim edersen başına gelecek budur. Ben sadece zavallı diyorum.

3 bin oyla kazandık açıklaması yapmak belki de hayatının en kötü deneyimi olmuştur, ben bunu yaşamak istemezdim. 3 bin oyla topluma kazandık dediniz, şimdi 15 bin oyu küçümsüyorsunuz. Halinize gülüyorum.

Size Bahçeli'nin sözünü hatırlatayım: '1 oyla seçim kazanılır.' 15 bin oyu küçümseyenler 16 milyon insanın iradesini küçümsüyor.

İstanbul'u sımsıkı kucaklamaya geliyorum, barış için, özgürlük için, ahlak için, vicdan için, normalleşmek için. Şu anda ben burada 'İstanbul İttifakı'nı görüyorum. Siyasi anlayışı ne olursa olsun bu şehri korumak isteyen, insanca yaşamak isteyen, mutlu ve huzurlu olmak isteyen insanları görüyorum."

ulusal.com.tr
 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P