banner1199

banner1197

CHP'li Ekrem İmamoğlu'ndan AKP'li Binali Yıldırım açıklaması: Yürüdüğünü görünce arabadan indim

Ekrem İmamoğlu, "Binali Yıldırım'ın yürüdüğünü görünce arabadan indim, kucaklaşmak isterdim." dedi. CHP'li İmamoğlu, "Bugüne baktığımızda bazı vesayetler üzerinde baskılarla kurumlara yön verdirme çabası içerisinde olmak durumu var. Bu çok üzücü. Bugün millete yüzünü dönmeyip, bir odada bavulların içinden tavşan çıkarıp ne yaparız anlayışıyla ne yaparız iradesi görüyoruz, Üzücü, canımızı sıkıyor." ifadelerini kullandı

GÜNDEM 17.04.2019, 10:53 23.04.2019, 01:51

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe'de oyların sayımının bitmesinin ardından açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi:

"Bugün anıt mezarındayız rahmetli cumhurbaşkanımız Sayın Turgut Özal'ı anmaya geldik. 26 yıl önce kaybettiğimiz cumhurbaşkanımızla mezarının önünde dua ettik. Rahmetli Özal'ın dönemini hatırlamak lazım. Babam siyaset döneminde yine Özal'la birlikte siyaset yapmış bir kişiydi. Ben de o yıllarda 12-13 yaşında o dönemleri yaşamış biriyim. Kısmet oldu bir gün çalışırken, bir seçim süreciydi, koşarak konvoya koştuk, horon oynarken karşı karşıya gelmiştik. Trabzon 'un sahilinde böyle bir anımız olmuştu. Allah rahmet eylesin. Devlete hizmet eden herkesin ruhu şad olsun. 12 Eylül sonrasında yeniden seçimle göreve gelme sürecinde farklı mücadelelerle mücadele etmiş birisi. O dönemin sürecine baktığınızda, tarif şöyleydi; dört tarafı düşmanla çevrili, dünyaya dönük farklı bir bakış açısı bir tarif söz konusuydu. Ama Özal, siyasetin paradigmalarını değiştiren bir anlayışla farklı bir boyut kattı, Türkiye'ye farklı bir siyasi anlayış getirdi. Türkiye'nin sıkışıp kalmış ortamlarından sıyrılma mücadelesi verdi. Benzer şeyleri yaşıyoruz; herkes düşmanımız, Türkiye'nin içinde milyonlarca vatan haini var. Bu anlayışla hareket etme süreci yaşanıyor. Türkiye'nin nefes almaya ihtiyacı var. Hep söylüyorlar, Menderes'in ve Özal'ın temsilcisiyiz diyorlar. Kabul etmiyorum. Menderes de söz milletindir diyen bir dönem yaşadı. 

Biz doğrularla yol yürümesi gereken insanlarız. 2019'da bu şehre hizmet etme amacıyla yola çıktık. Biz geçmişteki yanlış ve eksiklerle değil doğrularla bu ülkeyi yönlendirmek zorundayız. Bugüne baktığımızda bazı vesayetler üzerinde baskılarla kurumlara yön verdirme çabası içerisinde olmak durumu var. Bu çok üzücü. Bugün millete yüzünü dönmeyip, bir odada bavulların içinden tavşan çıkarıp ne yaparız anlayışıyla ne yaparız iradesi görüyoruz, Üzücü, canımızı sıkıyor.

'Söz milletindir' anlayışıyla kendimi 82 milyon vatandaşımızın vicdanına emanet ettim.

(Binali Yıldırım) Aslında ben yürüdüğünü görünce arabamdan inip merhaba deme ihtiyacı hissettim. Biraz daha duraksasaydı ben kucaklardım. Ben zaman dilimini öğrenmeye çalıştım. Nereye davet alırsam oraya da giderim. Herkesin göreve gelişini saygıyla karşılarım. Kucaklamada iyiyim yani hiçbir sıkıntım yok."


ulusal.com.tr
 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P