banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu görüştü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başbakanlardan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ile Beştepe'de kabul ettiği, görüşmenin yaklaşık olarak 3 saat sürdüğü belirtildi

GÜNDEM 29.01.2018, 12:50 29.01.2018, 15:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu görüştü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Başbakanlardan ve AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu'nun görüşme yaptığı öğrenildi.

NELER KONUŞULDU

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre, görüşmede gündemdeki konuları ele aldıkları, özellikle Suriye’deki gelişmeleri, Afrin Harekâtını ve 2019 seçimlerini etraflıca değerlendirdikleri belirtildi.

Ayrıca, görüşmenin 3 saat sürdüğü kaydedildi.

KAYNAKLARDAN DEĞERLENDİRME

Erdoğan ile Davutoğlu arasındaki görüşmeyi değerlendiren kaynaklar, bu görüşme ile çeşitli spekülasyonların önüne geçileceğini, "AKP'nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tek yürek halinde yoluna devam edeceğini" ifade etti.

DAVUTOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Davutoğlu, bir gazetecinin, geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptıkları görüşmeye ilişkin soruya şu karşılığı verd: 

"Sayın Cumhurbaşkanımızla bir görüşme gerçekleştirdik. Bu son derece doğaldır. Hem iki dava arkadaşı olarak, yıllarca omuz omuza vermiş ve kader birliği yapmış iki dava arkadaşı olarak hem de değişik dönemlerde başbakan-dışişleri bakanı, cumhurbaşkanı-başbakan ilişkilerinde ortak devlet sorumlulukları üstlenmiş devlet adamları olarak böyle kritik süreçlerde konuşmamızdan, görüşmemizden, istişare etmemizden daha doğal bir şey olmaz. Sayın Cumhurbaşkanımızla da bu anlamda gündemdeki bütün konuları muhtevi, kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisine buradan bir kez daha bu imkanı tanıdığı için teşekkür ediyorum. Kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P