banner1199

banner1197

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör sert CHP eleştirisi: Kim için adalet, neyin adaletini arıyorsunuz?

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, CHP'nin "Adalet" eylemlerine ilişkin sert eleştirilerine devam etti. Hâkimler olarak çok az konuştuklarını ancak yargının genel algısı ve itibarını koruma adına konuşmaları gerektiğini söyleyen Güngör, "Sözde Adalet Yürüyüşü, sözde Adalet Kurultayı… Kim için adalet, neyin adaletini arıyorsunuz?" diye sordu

GÜNDEM 07.09.2017, 14:28
Danıştay Başkanı Zerrin Güngör sert CHP eleştirisi: Kim için adalet, neyin adaletini arıyorsunuz?
"CHP NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR: CHP, eski yargı düzeni değiştiği için çok rahatsız. CHP, Adalet Kurultayı’ndan sonra yayımladığı bildirgeyle ne yapmaya çalışıyor? Tek başlarına güçlü siyaset yapamadıkları için eskiden onların imdadına yargı yetişiyordu, şimdi artık yargı bunu yapmıyor, o nedenle rahatsızlar."

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, 30 Ağustos resepsiyonunda CHP'nin "Adalet" eylemlerini bu sözlerle eleştirmişti.

Adli Yıl açılışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güngör, aynı sertlikte eleştirilerine devam etti.

Milliyet Gazetesi'nden Sepil Çevikçan'a konuşan Danıştay Başkanı, CHP'nin yargıyı töhmet altında bıraktığını savundu.

"KİMİN İÇİN ADALET?: Biz hâkimler olarak çok az konuşuyoruz. Ama bazen zorunlu durumlarda da yargının genel algısı ve itibarını koruma adına konuşmamız gerekiyor. Şimdi sözde Adalet Yürüyüşü, sözde Adalet Kurultayı... Kim için adalet, neyin adaletini arıyorsunuz? Yargıyı da töhmet altında bırakıyorsunuz. Biz adalet terazisini çok hassas tutuyoruz. Siz bu söylem ve davranışlarla yargıya güveni zedelerseniz, bundan bütün toplum zarar görür. Biz tarafsız ve bağımsız olarak herkesin hakkını titizlikle dağıtmaya özen gösteriyoruz. Aynı özenin gösterilmesini herkesten beklemek de hakkımız."

Çevikcan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın eşinin Kur'an okunurken başını örtmesine gelen eleştirilere yanıt verdiğini de yazdı.

"KUR'AN OKUNURKEN ŞALINI BAŞINA GÖTÜRDÜ: Yorumları o da takmadı, ben de takmadım. Sırtında şal vardı. Biraz serindi. Hemen üstüne aldı. Kuran’ı Kerim okunurken de şalını başına götürdü. Bu bir refleks. İnanç konusu Allah ile kul arasındadır. Ama olayı nerelere getirdiler. Ta laikliğe kadar hatta Atatürk’e kadar. Dur, yavaş, bu kadar da ileri gitme. Ne alakası var!"

ulusal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P