banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Darbe girişiminde şehit ve gazi olanların aileleri için kampanya başlatıldı

Fethullahçı Darbe girişiminde şehit ve gazi olanların aileleri için kampanya başlatıldı. Kampanya ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlendirirerek banka hesapları açıldı.

GÜNDEM 25.07.2016, 17:15
Darbe girişiminde şehit ve gazi olanların aileleri için kampanya başlatıldı

Fethullahçı darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşların aileleri ile yaralananlara yönelik "Dayanışma Kampanyası" başlatıldı. Kampanyaya ilişkin Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelgede, "Söz konusu hain silahlı darbe teşebbüsünde şehit olan  vatandaşlarımızın ailelerinin kederlerini hafifletmek ve yaralılarımızın  acılarına ortak olmak için hükümetimiz şehit ve gazilerimize tanınan bütün  hakları tanımış ve tüm imkanları da seferber etmiştir" denildi.

Türk milletinin de yaşanan bu acı karşısında yoğun yardım  talebinin bulunduğu belirtilen genelgede, "Başbakanlıkça belirlenecek esaslar çerçevesinde harcanmak  üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlendirilerek bir yardım  kampanyası başlatılmış ve banka hesapları açılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Gerçek ve tüzel kişiler banka hesaplara doğrudan bağış yapabilecekleri gibi GSM operatörlerinin 1507 kısa SMS  numarasına "15 Temmuz" yazarak 5 TL bağışta bulunabilecekler.ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P