banner1199

banner1197

Davutoğlu: Biraz da demlenmeye bırakmak lazım

Başbakan Ahmet Davutoğlu bir kez daha yeni anayasanın zamana yayılacağı mesajları verdi. Davutoğlu, "Biraz da demlenmeye bırakmak lazım" dediği yeni anayasayı aceleye getirmeyeceklerini vurguladı. Yeniden açılım sürecine dönülecek tartışmalarını da değerlendiren Davutoğlu, "Silahlar terk edilip, magmaya gömülene kadar operasyonlar devam edecek” yanıtını verdi.

GÜNDEM 21.04.2016, 15:36
Davutoğlu: Biraz da demlenmeye bırakmak lazım
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Avrupa Konseyi’nde konuşma yaptığı Brüksel'den dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Davutoğlu, yeni anayasanın zamana yayılacağı tartışmalarını doğrulayan ifadeler kullandı. Yeni anayasa için “Biraz da demlenmeye bırakmak lazım” diye konuştu. 

"Biraz da demlenmeye bırakmak lazım"
Son karma heyet toplantısında birinci kısım ile ilgili hususları belli bir olgunluğa getirdik. Birinci konunun sağlıklı bir şekilde olgunlaştığını biliyorum. Biraz da demlenmeye bırakmak lazım. İnsanların bunu düşünmesini temin etmek lazım. Önümüzdeki hafta MKYK’da da konuşuruz, partinin organlarında belli bir noktaya gelir. Aylar içinde bunları kamuoyu ile paylaşırız. Kamuoyunda da olgunlaşır. Optimum zamanlama önemli. Ne adım atmama gibi bir töhmetin altında kalırız ne de aceleye getiririz. Belli bir olgunluk içinde yürütürüz...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeniden açılım sürecine dönülmesi ile ilgili tartışmalara da değindi. “Silahlar terk edilip, magmaya gömülene kadar operasyonlar devam edecek” diye konuştu. 

Şehit cenazelerinde Itri çalınması önerisi de sorulan Davutoğlu, ''Diyanet İşleri Başkanımız’la konuştuk, bizim de zihnimizde yara olan bir husustur. Başbakanlık Müsteşarımıza çalışma yapma talimatını verdim, ilgili kurumlarla istişare edilecek'' ifadelerini kullandı.ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P