banner1199

banner1197

Davutoğlu, Gül'ün adaylığıyla ilgili konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün milletvekilliği adaylığı ile ilgili konuştu. Gül'ün partinin kurucusu olduğunu belirten Davutoğlu, daveti kamuoyu önünde yaptığını hatırlattı ve "Önce Sayın Cumhurbaşkanımız Gül’ün kararını görelim" dedi.

GÜNDEM 09.03.2015, 15:40 09.03.2015, 15:48
Başbakan Ahmet Davutoğlu 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül AKP'den milletvekili olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu. Amerika dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, "Gül'ün adaylığı konuşuluyor. Partinizde nasıl karşılandı?" sorusuna yanıt verdi. Abdullah Gül'ün partinin kurucusu olduğunu hatırlatan Davutoğlu, "AKP'den çıkmış ilk başbakan ve Cumhurbaşkanıdır." dedi.

Davutoğlu, "Cumhurbaskanlığından vekilliğe geçiş biraz garip olmayacak mı?" sorusunu da Avrupa'dan örnekler vererek yanıtladı.

Gül'e daveti kamuoyu önünde yaptığını belirten Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "Meclis Başkanı olabilir" açıklamalarını da değerlendirdi. "Önce Sayın Cumhurbaşkanımız Gül’ün kararını görelim" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
mustafa cenap aytepe 5 yıl önce
bu işin altından bir işçıkacak ya hani derlerya çapanoğlu çıkacak neden cuımhur başkanı olduğu meclise vekil olarak girmek istesin .bekleyelim gorelim
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P