banner1199

banner1197

Davutoğlu: Türkiye'nin gıyabında yapılan görüşmenin bizim için kıymeti yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu Strazburg'a hareketinden önce gazetecilere açıklamalarda bulundu. Obama ve Putin arasındaki Türkiye-Suriye sınırı konulu görüşmeye tepki gösteren Davutoğlu, "nihai kararı Türkiye verir" dedi. Davutoğlu'na Kilis'e düşen roketler ve AB'nin vize muafiyetine sınırlama getireceği iddiaları da soruldu.

GÜNDEM 19.04.2016, 16:44
Davutoğlu: Türkiye'nin gıyabında yapılan görüşmenin bizim için kıymeti yok
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fransa'nın Strasbourg kentine hareket etmeden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.  

Davutoğlu, ABD Başkanı Obama ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında yapılan görüşmede Türkiye-Suriye sınırından terörist ve silah sızma durumuna karşılık sınır hattının kapatılmasının istendiği yönündeki iddialarla ilgili,  Türkiye'nin gıyabında herhangi iki devletin yaptığı görüşmenin kendileri için kıymeti olmadığını söyledi.

Başbakan Davutoğlu, Kilis’e düşen roketlerle ilgili sorulara da yanıt verdi. 

Davutoğlu, bir Alman gazetesinde yer alan Avrupa Birliği’nin Türkiye’nin vize serbestisini sınırlandıracağı yönündeki haberle ilgili, “Böyle bir gelişmeye ihtimal vermiyorum" ifadesini kulllandı. ulusalkanal.com.tr 
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P