banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Devlet Bahçeli: ABD Türk Milletini tanımıyor

MHP Lideri Devlet Bahçeli basın açıklamasında son günlerde yaşanan döviz kuru ve doğal afetlerle ilgili açıklamalarda bulundu

GÜNDEM 15.08.2018, 14:03 15.08.2018, 17:58

Yaşadıklarımız her yönden ibretliktir. Her bakımdan isyan ettiricidir. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün ekonomiğk ayağını tamamlamak amacıyla harekete geçen odaklar spekülasyon silahını çekmiştir. Türkiye Kur üzerinden kurcalanmak, döviz üzerinden kundaklanmak istenmiştir. Buna taviz veremeyiz tepkisiz kalamayız. 

Türkyie bir yanda ekonomik afetin içine çekilmek istenirken diğer yanda da doğal afetlerle boğuşmaktadır. 

Ülkemizin farklı il ve ilçelerinde yaşanan doğal afetlerden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Yaralı kardeşlerimize Allah'tan şifa hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Müttefik olmanın kavrayıcı bir adabı kuşatıcı bir ahlakı kuvvetli bir anlamı vardır ve olmalıdır. Buna bağlı ve sadık kalındığı müddetçe karşılıklı ilişkiler iradeye dayalı olacaktır. Hiçbir ittifak ilişkisi tek yanlı işlemeyecektir.

Türkiye ABD arasındaki stratejik nitelikli ortaklık ve ittifakın mazisi eskiye dayanmaktadır. İki ülkenin yürüttüğü ittifaklar nice zorluğu aşarak bu günlere gelmiştir. Türkiye her zaman sağduyulu ve sorumlu davranmıştır. Fakat aynı siyasi tutum ve ilkeli duruş ABD tarafından gösterilmemiştir. ABD'nin Başkanlık koltuğunda halen saldırgan bir şahıs oturmaktadır. Beyaz saray denge yönetiminden uzaklaşmıştır. Hiçbir kural ve kaideyi takmamıştır. Başına buyruktur, kabadır. İnsanlığın huzur ve esenliğini tehdit etmektedir.

Trump müttefiklik hukukunu yok saymış iki ülke arasındaki diyalogları twitter açıklamalarıyla dinamitlemeye yönelmiştir. Yaşananlar uıtanç vericidir. Türkiye bir saldırı altındadır. Milli ekonomimize spekülatif saldırılar devam etmektedir. Şunu söylemek isterim ki döviz fiyatlarındaki yükselişin hiçbir izahı yoktur. Türkiye'ye yönelik yaptırım tehditleri, aldığı çarpık kararlar tam bir kaosa dönüşmüştür. Bu kabul edilemez. Dövizdeki spekülatif ataklarla Türkiye'yi teslim alacağını, pes ettireceğini zannenden siyonist komplo bozgun yaşayacaktır. Devlet milletiyle kenetlenmiş, milli duruş şerefsiz komploya karşı dik duruş göstermiştir. Trump'ın tweetleri Türk milletine sökmeyecektir.

ABD yönetimi büyük bir yanlış ve yozlaşmanın ortasındadır. Hata üstüne hata yapmaktadır. Bu papaz ki şaibelidir FETÖ ve PKK ile bağlantıları ortaya çıkmış bir suçludur. ABD bu papaz uğruna Türkiye ile köprüleri atacak noktaya gelmiştir. Bu papaz neden bu kadar önemlidir? Hangi kirli ilişkilerdir üzeri bastırılan? ABD'yi bir papaz için gemileri yakmaya götüren sebepler nedir?

Patırtıya gürültüye tehditvari sözlere gerek yoktur. Fitneye de hiç lüzum yoktur.

Pensilvanyadaki hain iade edilirse papazın da iadesi gündeme gelecektir.

Yanlarına aldıkları alçaklarla Türkiye'nin hisarlarında gedik açmak için kollarını sıvamışlardır. ABD stratejik ortaklığa ihanet etmiş, kendi ayağına kurşun sıkmıştır.

Trump dünya ekonomisinin %60'ını oluşturan 30a yakın ülke ile çarpışmıştır. Çin ile yıldırıcı bir rekabetin içine girmiştir.Beyaz Saray'a çöreklenen akılsız yönetim zihniyeti Çin üretimi teknolojisine de milyonlarca dolarlık vergi getirmeyi tercih etmiştir.

ABD Başkanı gününü twitter başında geçirmekte abuk sabuk mesajlar atmaktadır.

ABD'nin Türkiye hazımsızlığı ileri boyuttadır. Türkiye'nin bağımlılığı elinin tersiyle iten meşru duruşundan rahatsızlardır. İstiyorlar ki ağızlarına bakalım, karşılarında el pençe divan duralım, diyorlardır ki gel dediklerinde gidelim git dediklerinde gidelim. ABD Türk milletini tanımıyor.

Hiçbir güce tamah edemeyiz, hiçbir tehdide eğilmez, tamam demeyiz. Değil Trump, dünya üzerimize gelse haklarımızdan geri adım atan onlar kadar namerttir.

Biz savaş meydanlarında döviz çıkar mı iner mi derdine kapılmadık. Vatan millet namus dedik can verdik kan akıttık. 

 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P