banner1199

banner1197

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB sınırlarını zorlamasın

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Almanya ve Türkiye arasında sorunlar olması için hiç bir neden yok." dedi. Çavuşoğlu Avrupa'ya da mesaj gönderdi, "AB Türkiye’nin hoşgörüsünün sınırlarını zorlamamalıdır" ifadelerini kullandı

GÜNDEM 07.10.2017, 12:38
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB sınırlarını zorlamasın

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman "Der Spiegel" dergisine röportaj verdi. Çavuşoğlu'nun gündeminde Türkiye-Almanya ilişkileri, Avrupa Birliği ve Irak vardı.

Bakan Çavuşoğlu, "Geçen yıl her ne kadar zorlu geçse de Almanya ve Türkiye arasında sorunlar olması için hiç bir neden yok." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de yapılan referandumdan dolayı Almanya ile görüş ayrılıklarının ortaya çıktığını ifade eden Çavuşoğlu, "Siz bize bir adım atarsanız, biz size iki adım atarız." şeklinde konuştu.

Röportajda Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik süreci de konuşuldu. AB ile Türkiye arasındaki mülteci anlaşmasına ilişkin bir soruya Çavuşoğlu, "AB Türkiye'nin hoşgörüsünün sınırlarını zorlamamalıdır. Bana inanın: sabrımızın sonu vardır.'' yanıtını verdi.

Türk askerlerinin Irak'ın kuzeyinde bir harekat yapıp yapmayacağına ilişkin soruyu da yanıtlayan Dışişleri Bakanı, "Buna gerek olmayacağını ümit ediyoruz. Ama Türkiye’ye yönelik bir terör tehdidi oluşursa kendimizi müdafaa hakkımız vardır." dedi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P