banner1199

banner1197

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan yerel seçim açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yerel seçimle ilgili açıklama yaptı. Çavuşoğlu, bazı kentlerde AKP'nin kazandığını, bazılarında ise kaybettiğini ifade etti. Çavuşoğlu, "Sonuçlara baktığınız zaman partimle ikinci parti arasında büyük bir fark olduğunu görürsünüz" ifadelerini kullandı

GÜNDEM 03.04.2019, 18:17 22.04.2019, 21:27
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan yerel seçim açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında bulunduğu Washington'da Atlantik Konseyi, German Marshall Fund ve Münih Güvenlik Konferansı ortak etkinliği "NATO Birleştirir: İttifak 70 Yaşında" toplantısında konuştu.

İSTANBUL'DAKİ GELİŞMELER

Türkiye'deki seçimlerin, demokratik ve adil bir ortamda gerçekleştiğini kaydeden Çavuşoğlu, İstanbul'da oyların yeniden sayıldığını, bunun demokrasilerde normal olduğunu belirterek, son ABD başkanlık seçimlerinde de 4 eyalette oyların yeniden sayıldığını hatırlattı. 

Çavuşoğlu, bazı kentlerde AKP'nin kazandığını, bazılarında ise kaybettiğini, ancak geçen Cumhurbaşkanlığı seçimindeki oran olan yüzde 52 düzeyinde bir desteği koruduklarını ifade etti.

Bakan Çavuşoğlu, "Sonuçlara baktığınız zaman partimle ikinci parti arasında büyük bir fark olduğunu görürsünüz. Bu seçimlerde partim ve Cumhurbaşkanı Erdoğan kazanmıştır." değerlendirmesini yaptı.

"Yerel seçimlerin, diğer ülkelerle ilişkilerimizle bir ilgisi bulunmuyor"

Çavuşoğlu, "Yerel seçimlerin diğer ülkelerle ilişkilerimizle bir ilgisi bulunmamaktadır. Erdoğan, halkı dinliyor ve politikalarımızı buna göre yeniden düzenliyoruz. Biz başta ABD olmak üzere tüm ülkelerle iyi ilişkiler içinde olmak isteriz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P