banner1199

banner1197

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: İncirlik kullanılmayacak

"Olası Musul operasyonunda İncirlik Üssü kullanılacak mı?" Yanıt Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç'ten geldi. Bilgiç, Musul'a yapılacak operasyonda İncirlik Üssü'nün kullanılmasının şu an söz konusu olmadığını açıkladı. Bilgiç, “Türkiye uluslararası koalisyona yapılacak yardımı da değerlendireceklerini" söyledi.

GÜNDEM 11.03.2015, 20:32 11.03.2015, 20:34
Önümüzdeki aylarda Irak Şam İslam Devleti'ne karşı yapılması planlanan Musul harekatında Türkiye'nin pozisyonu ne olacak? İncirlik Üssü kullanılacak mı? 

Bu sorulara Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç yanıt verdi. Bilgiç, şu an için İncirlik Üssü’nün kullanılmayacağını açıkladı.

Bilgiç, IŞİD'e karşı mücadelede sadece askeri yaklaşımla başarı sağlamanın zor olduğunu belirtti ve siyasi çözümün gerekli olduğunu söyledi.

Dışişleri sözcüsü, olası Musul harekatında Türkiye’nin uluslararası koalisyona yapacağı yardımı değerlendireceklerini vurguladı.

Bilgiç, Irak’a Türkiye’den yapılan yardımları hatırlattı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, 1 Mart'ta başlaması beklenen Eğit-Donat eğitiminin de teknik çalışmanın ardından başlayacağı bilgisini verdi. 

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P