banner1198

banner1199

banner1197

Diyarbakır'da PKK'ya karşı eylem! HDP önünde oturma eylemine başladı

PKK'nın bölge halkına nasıl zarar verdiğinin yeni örneği Diyarbakır'da yaşandı. 70 yaşındaki bir anne, bir süredir haber alamadığı oğlunun HDP aracılığıyla dağa götürülmek istendiğini öğrenince, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlattı. "Oğlumu almadan gitmeyeceğim" diyen anneye, destek de geldi.

GÜNDEM 23.08.2019, 22:40 23.08.2019, 22:44
70 yaşındaki bir annenin feryadı Diyarbakır'dan yükseldi. Oğlunun HDP aracılığıyla dağa götürülmesine karşı oturma eylemi başlattı. 

Hacire Akar, iki gün önce kendisinden haber alınamayan oğlu Mehmet Akar için polis merkezine giderek kayıp müracaatında bulundu.  Oğlunun HDP'liler aracılığıyla dağa kaçırıldığını düşünen anne Akar, daha sonra HDP Diyarbakır İl Başkanlığına gitti, partililerle tartıştı.

Oğlunun nişanlı olduğunu söyleyen anne, camını kırdığı parti binasının önünde oturma eylemine başladı.

Akar'ın diğer oğlu Fırat Akar'ın da 1994 yılında terör örgütü PKK'lılarca kaçırıldığı, 2017 yılında dağda öldürüldüğü öğrenildi.

Annesinin bu tepkisi HDP'yi telaşlandırdı. Yeni bir planı devreye soktu. Mehmet Akar, PKK'ya yakın bir medya kuruluşuna konuştu. Evlenmek istemediği için kaçtığını söyledi. Ancak anne bu söylemleri yalanladı. 

HDP-PKK, bu yönteme sık sık başvuruyor. 2014 yılında da dağa kaçırdıkları çocukları yayın organlarında konuşturmuşlardı. "Kaçmadık" diye röportaj veren çocuklardan bazıları iik fırsatta terör örgütünden ayrılmştı.

Aileye Diyarbakır'da derneklerde destek verdi.


ulusal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P