banner1199

banner1197

Diyarbakır’da Türk bayrağını indirdiler

GÜNDEM 09.06.2014, 12:11 09.06.2014, 13:15
Diyarbakır’da Türk bayrağını indirdiler
2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bahçesindeki Türk bayrağını indirdi

Diyarbakır’da toprağa verilen Ramazan Baran’ın cenaze töreninden sonra da PKK’nın kışkırtma eylemleri devam etti. Bağlarcılar ilçesinde yollar kesildi ve güvenlik güçlerine taşlı, molotoflu saldırılar başladı. Yüzleri maskeli grup, 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın bahçesine girdi ve Türk bayrağını indirdi.

Lice’de PKK’nın kalekol yapımına karşı sürdürdüğü eylemler sırasında hayatını kaybeden Ramazan Baran’n cenazesi dün sabah saatlerinde Diyarbakır Sur İlçesi Kurşunlu Camisi’nden alınarak Yeniköy Mezarlığı’na götürüldü. HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, HDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP Milletvekili Melda Onur’un katıldığı cenaze töreni sırasında sık sık Kürtçe, “Savaş savaş, savaş, barışa hayır” sloganları atıldı. Cenazenin toprağa verilmesinin ardından bir grup, Bağlar ilçesinde Göçmenler Caddesi üzerinde barikatlar kurarak yolu trafiğe kapattı. Ön saflarla yine yüzleri kapalı genç ve çocukların olduğu grup, polislere molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla saldırdı.2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na girdiler

PKK bayraklarını taşıyan grup bir süre sonra 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na doğru harekete geçti. Maskeli grup komutanlığın bahçesinden duvarından atladı ve bir genç Türk bayrağının asılı durduğu direkte çıkarak bayrağı indirdi. Bu sırada askeri kulübeye de saldırıldı.

Polisin gaz ve TOMA’yla dağıtmaya çalıştığı grup Bağcıları savaş alanına çevirdi.

Öte yandan Lice kışkırtmasında hayatını kaybeden diğer isim, Baki Demir’in cenazesi de BDP’liler tarafından hastaneden alınarak Hedikli köyünde toprağa verildi.

Aydınlık
Yorumlar (12)
Berk Rıza İMER 5 yıl önce
Kıbrıs'ta bayrağa uzanan rum elini tek kurşunla indiren subaylarımız nerede? Bu hava üssündeki askerler komutanlar nerede? Bayrağı savunamayan asker mi olur? Binlerce şehidin emanetini böyle mi koruyacaklar? Hem de hava üssünde... Buna izin veren komutanlar ve tüm askerler derhal çekip silahlarını şakaklarına kendilerini vurmalılar. 1.tane bile arslan parçası çıkmaz mı?

Çıkmadıysa ve bu bayrak bu köpekler tarafından indirildiyse yuhhh bu millete. Kahrolsun koca onurlu Türk Milletini bu hale getirenler.
CENAP AYTEPE 5 yıl önce
yol verenler utansin
bülent bilgin 5 yıl önce
hala o komutan yerinde ise,rütbeleri sökülmemişse yazıklar olsun silahlı kuvvetlere. dahada o komutanlara dua etmem.beddualarım onlar üstüne olur..
Fahri 5 yıl önce
siz başka bir ülkede kendi bayrağını yerlere atan bir nesil duydunuz mu? nerede almışlar bu kötülük duygularını? bu eğitimi kim vermiş ? ana- babalar ne diyor? şimdi bekliyorum çikip bayraği öpüp alınlarına koymalarını.
Ömer Faruk COŞKUN 5 yıl önce
bayrak milletin devletin onuru değil mi daha ne kadar tahammül edeceğiz bayrağa ve millete kalkan elleri kıralım ,kıralım ki ders alsınlar eğer almazlarsa bir daha kıralım o bayrak şehitlerin kanı ile yapılmıştır şehitlerimizin kanını yerdemi bırakacağız.
VATANDAŞ 5 yıl önce
utaniyorum si̇zlerden.vatanını ve bayrağını koruyamayan,görevini yapamayan şerefli asker utancından şakağına kurşunu sıkar. tarihimize bakın bunun örneklerini görürsünüz. sizler nasıl personelinizin karşına geçip bundan sonra onlara emi̇r verecek ve sokağa halkin arasina nasil çikacaksınız. utanıyorum sizlerden.
Cengiz 5 yıl önce
ülkemi bu duruma düşüren iktidarı kınıyorum...
osman 5 yıl önce
Türk'ün bayrağını indirdiler ha, tarihin yazdığı en büyük olay!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P