banner1198

banner1197

Diyarbakır'daki analara destek

Sakarya İşçi Partisi Öncü Kadın Başkanı Zeynep Özgül PKK tarafından kaçırılan çocukların analarına destek olmak amacıyla basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM 11.06.2014, 18:08 11.06.2014, 17:15
Diyarbakır'daki analara destek

Değerli Basın emekçileri ve sevgili arkadaşlar,

Sakarya Öncü Kadın olarak Diyarbakır'daki analara destek olmak amacıyla düzenlediğimiz basın toplantısına hoş geldiniz.
Geçenlerde AKP-PKK işbirliği ile yürütülen, başından beri neleri içerdiği kamuoyuna asla açıklanmayan açılımın ikinci aşamasına gelindiği Beşir Atalay tarafından açıklandı.
Ancak bize göre "açılım"ın kapanış perdesini izliyoruz.
Bunun en somut delili Diyarbakır'daki kürt anaların hem evlatlarına hem de vatanına sahip çıkarak "evladımızı geri verin" çağrısıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde yaptıkları eylemdir. Bütün kalbimizle onları destekliyoruz, her türlü yardımı yapmaya hazırız.
Bu eylem geçen yıl başlayan Haziran-Temmuz eylemlerinin bir devamıdır ve AKP-PKK ittifakında büyük paniğe neden olmuştur. Sadece BDPlilerin bu analar hakkında söylediklerine yaptıklarına bir bakalım, bir hanım eş başkan anaları saçlarından sürükleyerek uzaklaştırmaya çalışıyor,biri , bu olamaz yanlış yapıyorlar diyor, diğeri AKPden para almışlar diyor, diğeri örgüte katılmışlar daha ne istiyorsunuz diyor, başkası zorla götürülmediler kendileri isteyerek katıldılar diyor...
Bu söylenenler arasındaki çelişkilere bakın. Biri birini tutmuyor.
Kim Türk halkını bölmek istiyorsa bölünmeye mahkumdur.
Bakın Tayyip-Gül-Gülen ittifakına Haziran-Temmuz ayaklanmasından sonra nasıl da dağıldı.Şimdi aynı şey PKK için de geçerlidir.
Bu açılım sürecinde görev alan ve ödevlerini bir türlü teslim edemeyenler gergin... nasıl da sinirli...
Aferin o analara... Diyarbakır anaları büyük Haziran-Temmuz ayaklanmalarının bir devamı olarak mayıs başından beri büyük bir kararlılıkla eylemlerini sürdürüyor. Başlangıçta 20 aileydi şimdi sayıları 100'ü aştı...
Hem evlatlarına hem de vatanlarına sahip çıkıyorlar...
Bu tabloya bakıp da orada hâlâ açılımdan başka istikamet görmeyenler ya kötü niyetliler ya da şaşı bakıyorlar...
Bu analar "artık Türkiye'nin doğusu batısı diye bir ayırım kalmadı, Soma'da yaşananların acısını bütün kalbimizle hissettik, feryatlarını kulaklarımızda işittik, bize destek verin" diyorlar. Bunun üstüne söz var mı?
Siz bırakın açılıp saçılmayı, tek bayrak altında tek yürek olmuş anaların yangınını görün.
Artık bizi bölmek isteyenler turnusol kağıdının gösterdiği gibi tek tek ortaya dökülmüşlerdir. Türk halkı Türk bayrağı altında, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı ile bir kurtuluş mücadelesi içindedir.
Bayrak indirme olayını da yine AKP-PKK işbirliği içinde gördüğümüzü söyleyecek pek çok haklı kanıt görüyoruz. Sağı solu önü arkası dizayn kokan bir harekettir. Tabii ki gereken cevap Büyük Türk billeti tarafından veriliyor, verilecek ve bütün sorumlular bunun cezasını çekeceklerdir.
Bu olay bizi daha çok kenetlemiştir.
Sizin aracılığınızla Diyarbakır'daki annelere bir kez daha sesleniyorum.Dün Cumhuriyet Kadınları Derneği de desteğini açıkladı.Biz de aynı desteğe katılıyoruz. İP Sakarya Öncü Kadın olarak gözümüz kulağımız onlarda, istedikleri taktirde her türlü desteği vermeye hazırız.
Kendilerini saygıyla selamlıyoruz.

Öncü Kadın Başkanı Zeynep Özgül

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (0)
15°
sisli
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P