banner1199

banner1197

Doğu Perinçek: AKP'nin tek başına devam etme şansı yok

Vatan Partisi lideri Perinçek, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. "AKP'nin tek başına devam etme şansı yok" diyen Perinçek, "Cumhurbaşkanlığı sistem içerisinde bir çözüm yok.Cumhurbaşkanının istifası dışın görülen bir çözüm yok" dedi. Türkiye'nin çalkantılı bir döneme girdiğini de belirten Vatan Partisi Lideri, "Atatürk devriminden sonra Türkiye'nin yaşayacağı en köklü değişiklikler dönemi geldi" diye konuştu.

GÜNDEM 01.04.2019, 00:47 22.04.2019, 21:15

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal canlı yayınında 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Perinçek, şunları söyledi:

"Ekonomideki iflas, seçim sonuçlarına da yansıdı. Türkiye'nin önünde hükümet, iktidar sorunu var. Artık Türkiye'yi AK Parti tek başına yönetemez. Önümüzdeki ekonomik sarsıntılara bakıyoruz. Türkiye, ağır bir durumla karşı karşıya. Çok ciddi bir uyarı, bu. Öte yandan bir tane olumlu nokta var. HDP oylarının Güney Doğu illerimizde düşmesi. Bölücülük kaybediyor. AK Parti iktidarının sonu geldi. Türkiye, önümüzdeki dönem iktidar arayışlarına girmiştir.

AK Parti'nin oy kaybetmesi, AK Parti'nin bu ekonomik gidişat karşısındaki çaresizliği, CHP'ye yaramış oluyor. CHP, tarihi bir fırsatı da tam anlamıyla değerlendirememiştir. CHP'nin HDP ile ve İyi Parti ile ittifak siyaseti, ona kazandığı oyların önemli bir kısmını da kaybetmiş gösteriyor.

ERKEN SEÇİM

Göreceksiniz, buradan söylüyorum AK Parti iktidarının tek başına devam etme şansı yok. Cumhurbaşkanlığı sistem içerisinde bir çözüm yok. Cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesi veya Cumhurbaşkanının istifası dışın görülen bir çözüm yok. Türkiye, büyük bir karar verecek. Türkiye, çalkantılı bir döneme giriyor.

Türkiye, parlamenter sisteme dönecek."ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P