banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Doğu Perinçek, Vatan Partisi’nin bölücü teröre ve bölücü anayasaya karşı stratejisini açıkladı

GÜNDEM 06.02.2016, 15:03 06.02.2016, 15:08
Doğu Perinçek, Vatan Partisi’nin bölücü teröre ve bölücü anayasaya karşı stratejisini açıkladı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek bugün Aydınlık Gazetesi’ndeki köşesinden Vatan Partisi’nin Bölücü Teröre ve Bölücü Anayasaya karşı stratejisini açıkladı.

Perinçek’in yazısı şöyle:

İsmi gibi can arkadaşım Prof. Dr. Can Ayday, Millî Anayasa Hareketi’nin toplantısında, ünlü Çinli strateji uzmanı Sun Tzu’nun savaşmadan yenme stratejisine gönderme yaptı. Doğrudur, savaşlar doğru stratejiyle kazanılıyor. Vatan Partisi de, Bölücü Teröre ve Bölücü Anayasaya karşı stratejisini belirlemiş bulunuyor. Takdim olunur.

TEK CEPHE
Bölücü Teröre ve Bölücü Anayasaya karşı mücadele, aynı cephedir, tek cephedir.
Her iki mücadelede,
- mevzilenme aynı,
- karşımızdaki güçler aynı,
- esas vuruşu yönelttiğimiz güçler aynı,
- özetle strateji aynı.

MEVZİMİZ: VATAN SAVAŞI
HEDEFİMİZ: MİLLİ HÜKÜMET

Her iki mücadelede de, Vatan Savaşı mevzisindeyiz.
Karşımızda öncelikle ABD ve İsrail var. Bölücü Terör örgütünü Türkiye’nin üzerine sürenler de onlar, Bölücü Anayasayı Türkiye’ye dayatan da onlar. Esas vuruşu onlara yöneltiyoruz.
Özetle Vatan Savaşı stratejisi izliyoruz. Vatan Savaşından Millî Hükümete ilerliyoruz.

BOCALAYAN GÜÇLERİ KAZANMAK

Özellikle AKP ve CHP, kısmen MHP, bocalayan güçler konumundalar.
AKP iktidarı, 24 Temmuz’da Türk Ordusu Bölücü Teröre karşı silahlı harekâta başladıktan sonra, Açılım’dan vazgeçti ve Vatan Savaşını destekliyor. Bu, olumlu bir gelişmedir ve Vatan Partisi’nin başarısıdır. Ancak AKP, bölge siyasetinde ve Rusya ilişkilerinde düşmanın siyasetlerine alet oluyor. Ayrıca ABD ve İsrail’in Bölücü Anayasa dayatmasının hizmetinde.
CHP yönetimi, Bölücü Teröre karşı mücadele cephesinde yok, ABD’nin güdümünde ve PKK’ya yakın duruyor. Anayasa mevzilenmesinde de, ABD ve AKP’nin yanındadır. Bir tek Başkanlık rejimi konusunda AKP’den ayrılıyor.
MHP, Bölücü Teröre karşı duruyor ve Başkanlık rejimine de karşı. Ne var ki, Bölücü ve Gerici Anayasa girişiminin gerici yönünde AKP ile birlikte. F Cemaatine kucak açıyor. Dış siyasette de Atlantik denetiminden kopamıyor.
AKP, CHP ve MHP’nin Vatan Savaşı mevzisinde tutarlı olarak yer almalarına hizmet eden siyasetler izliyoruz. Yapıcı olacağız. Milletin en geniş güçlerini Türkiye cephesinde birleştireceğiz.
HDP’yi PKK’dan ayıran siyasetler ise, hayalcidir ve milleti aldatır. Böyle bir ayrım gerçekte yok. Bu ayrımı CHP yapıyor. PKK’nın yanında olduğunu bu numaralarla gizlemeye çalışıyor.

EN GENİŞ GÜÇLERİ BİRLEŞTİREN SLOGAN: HENDEĞE GÖMÜLEN PKK’YI KURTARAMAYACAKSINIZ!

Bölücü Anayasa, adı üstünde bölücüdür, özetle PKK’yı hendekten kurtarma anayasasıdır.
Vatan Partisi, Bölücü Teröre ve Bölücü Anayasaya karşı mücadeleyi birleştiren sloganı milletimize sundu:
“Türk Ordusunun hendeğe gömdüğü PKK’yı hendekten kurtaramazsınız!”

YENİ ANAYASA GİRİŞİMİNİN ZAYIF KARNI

Türkiye’ye dayatılan “Yeni Anayasa”, bölücü olmak yanında gericidir. Peki Vatan Partisi, niçin bölücü yönünü öne çıkarıyor?
Çünkü bu anayasa girişiminin zayıf karnı, bölücü olmasıdır.
Türksüz anayasa planına karşı Türk milletini, özerkliğe karşı vatan bütünlüğünü savunduğumuz mevzide en geniş birliği sağlayabiliyoruz. MHP, bu mevzide milletle birliktedir. AKP ve CHP’nin geniş kesimleri de bu mevzide milletle birlikte olacaktır. Bu koşullarda, Yeni Anayasa girişimine karşı en geniş birliği Bölücülükle mücadele cephesinde kurabiliyoruz. Yeni Anayasa girişimini Bölücü karakterini öne çıkararak bozguna uğratacağız.

HENDEĞE GÖMÜLEN PKK’YA YENİ ANAYASA DESTEKÇİLERİNİN SONU

Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK’yı hendeğe gömerken, PKK’nın özerklik ve Türksüz anayasa taleplerini savunanlar, bölünmeye ve yenilmeye mahkumlar.
Hem AKP ve hem de CHP yönetimleri, Türk milletine karşı cephe kurdukları için, kendi partilerine karşı da savaş açmış bulunuyorlar. Çatırtılar şimdiden duyuluyor. AKP, 2015 Ocak ayı sonundaki Dolmabahçe Mutabakatında ortadan ikiye yarıldı. PKK’dan ellerini çekenler bir yanda, PKK dostları karşı yanda.

GAFİLLERİN ŞAŞKINLIĞI

Vatan Partisi, Bölücü Teröre ve Bölücü Anayasaya karşı mücadelede tutarlıdır. Her iki mücadelenin tek cephe olduğunu saptamıştır ve bu gerçeklik zemininde mücadeleyi tek cephede birleştirmektedir.
Vatan Savaşında Mehmetçiği sırtından vuran gafiller, Vatan Partisi’nin ve Genel Başkanının tutarlı tavrını hedef alıyorlar. ABD ve İsrail’in parmakları, bozgunculara baş düşmanlarını gösteriyor. Düşman mevzisinden işaret alanların bir nolu hedefi, dün de bugün de Vatan Partisi’dir.

Dün Vatan Savaşına “Saray Savaşı” diyerek cepheyi bölmeye kalkıştılar ama başaramadılar. “Saray Savaşı” bozgunculuğu bozguna uğradı. Millet vatan savaşı cephesindedir. Edirne’den Hakkâri’ye kadar milletin yüreği Mehmetçikle birlikte çarpıyor. Vatansız gafillerin bölücülüğü, PKK ile birlikte hendeklere gömülüyor.

Şimdi Bölücü Anayasaya karşı da şaşkın konumdalar. Vatan Savaşında PKK’nın yanında mevzilenenler, Yeni Anayasaya karşı mücadelede PKK’nın yanından nasıl ayrılacaklar?

Neyse ki, onları düştükleri yerden kaldıracak bir Vatan Partisi var.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P