banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Doğu Perinçek'ten Venezuela açıklaması

ABD Başkanı Trump'ın muhalefet lideri Guaido'yu "Venezuela geçici başkanı" ilan etmesinin ardından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten ilk açıklama geldi

GÜNDEM 23.01.2019, 23:36 13.02.2019, 17:51
Doğu Perinçek'ten Venezuela açıklaması

ABD Başkanı Trump'ın muhalefet lideri Guaido'yu "Venezuela geçici başkanı" ilan etmesinin ardından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten açıklama geldi.

Perinçek, "Vatan Partisi olarak Venezuela devleti, milleti ve devrimci önder Maduro ile birlikteyiz. ABD tertibi kesinlikle bozguna uğrayacaktır. Ankara'dan Venezuela halkına selam. Türkiye seninle Maduro!" dedi.

Doğu Perinçek'in açıklaması şöyle;
Trump Venezuela kararıyla kendisini yasa dışı ilan etmiştir. Hiçbir devletin başka bir devletin yönetimini tayin yetkisi yoktur. ABD emperyalizmi dünyanın her köşesinde yenilmektedir. Venezuela'da da tezgahladığı darbeler ve suikastlar başarısız olmuştur. Venezuela halkı devrimci önder Nicolas Maduro'nun etrafında kenetlenerek Trump'a gereken cevabı verecektir. Vatan Partisi olarak Venezuela devleti, milleti ve devrimci önder Maduro ile birlikteyiz. ABD tertibi kesinlikle bozguna uğrayacaktır. Ankara'dan Venezuela halkına selam. Türkiye seninle Maduro!

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P