banner1199

banner1197

Ege'de "casusluk" oyunları

Yunanistan’da yayın yapan Real gazetesi, ABD'nin Ege denizi dahil olmak üzere bölgede keşif uçuşlarına başladığını iddia etti. Gazete NATO'nun Ege denizinde keşif yaptığı öne sürülen 50 şüpheli deniz aracının listesini Yunan donanmasına verdiğini de yazdı.

GÜNDEM 27.08.2018, 12:06

Yunanistan’da yayın yapan Real gazetesi önemli bir iddiayı gündemine taşıdı. Gazetede yayınlanan makalede, ABD'nin Ege denizi dahil olmak üzere bölgede keşif uçuşlarına başladığı belirtildi.

Gazete, NATO'nun Yunan sahil güvenlik ekipleri ve donanmasına Ege denizinde keşif yapan 50 şüpheli deniz aracının listesini verdiğini iddia etti. Habere göre, balıkçı gemileri, yelkenliler ve seyir gemilerinin aralarında bulunduğu 50 aracın bilgi toplamak amacıyla bölgede olduğu tespit edildi. Gemilerin yalnıza Yunan askeri tesisleri ve eylemleri ile değil, Yunanistan bölgesinde varlığını arttıran ABD’nin eylemleriyle de ilgilendiği aktarıldı.

"Ege denizinde casusluk oyunları" başlıklı makalede "ABD, Larissa’daki üste uçakları daha modern olanlarıyla değiştiriyor ve bu uçaklar Ege denizi de dahil olmak üzere bölgede keşif uçuşu yapıyor" ifadeleri yer aldı.

Haberde Ankara ile Atina arasındaki ilişkilerde 2 Yunan askerin serbest bırakılmasından sonra bir gelişme olmadığı ifade edildiğ. Türkiye’nin Ege denizinde pozisyonunu güçlendirme sinyali verdiğine dikkat çekildi.

Türkiye’nin NATO’daki müttefikliğine ABD tarafından şüphe ile bakıldığı belirtilen makalede, Ankara ile Atina arasındaki ilişkilerde de Edirne’de askeri yasak bölgede yakalanıp 5 buçuk ay hapis yatan 2 Yunan askerin serbest bırakılmasından sonra bir iyileşme görülmediği ifade edildi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P