banner1199

banner1197

El-Şebab'a şok!

İstanbul 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin İsrailli üst düzey 4 komutanın yakalanması yönünde verdiği kararın bir benzeri, Ankara 6'ncı Sulh Ceza Mahkemesinden geldi. Mahkeme, Somali'nin başkenti Mogadişu'da Türk Büyükelçiliğine düzenlenen saldırıyla ilgili olarak terör örgütü El Şebab'ın 5 yöneticisinin tutuklanmasına karar verdi...

GÜNDEM 03.06.2014, 13:09 03.06.2014, 15:34
El-Şebab'a şok!
Mahkemeler ayrı, kararlar benzer..

Somali'nin başkenti Mogadişu'daki Türk Büyükelçiliği'ne düzenlenen saldırıyla iligli flaş bir gelişme yaşandı. Ankara 6'ncı Sulh Ceza Mahkemesi terör örgütü El Şebbap yöneticileri hakkında tutuklama kararı çıkardı.

28 Temmuz 2013'te, Somali'nin başkenti Mogadişu'da Türk büyükelçilik çalışanlarının kaldığı ek binaya 3 intihar bombacısı tarafından saldırı düzenlenmişti. Saldırganlardan biri üzerindeki bombayı patlatmış diğer ikisi ise etkisiz hale getirilmişti. Saldırıda bir Türk polis şehit olmuş, beş polis memuru da yaralanmıştı.

Konuya ilişkin soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı saldırının, El Kaide ile bağlantılı El Şebab yöneticilerinin talimatıyla gerçekleştirildiğinin saptandığını açıkladı. Bunun üzerine Ankara 6'ncı Sulh Ceza Mahkemesi El Şebab'ın biri Etiyopya doğumlu 5 yöneticisi hakkında 'yakalama emri' çıkardı. Şüpheliler için ayrıca INTERPOL'e de başvurulacak.

Benzer bir karara daha önce İstanbul 7'nci ağır ceza mahkemesi imza atmıştı. Mahkeme, Mavi Marmara baskınıyla ilgili İsrailli üst düzey 4 komutan hakkında yakalama ve tutuklama kararı vermişti.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P