banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

"Elin çocuğunu Amerikan uşaklığına gönderen sizlersiniz..."

"Elin çocuğunu Amerikan uşaklığına gönderen sizlersiniz..." Bu sözler tepkiyi, yüreklerdeki acıyı ve duyulan nefreti anlatıyor. HDP'nin Diyarbakır İl Binası önündeki eylem 2'inci gününde... Annelerin ellerini, PKK terörüne karşı dik duranlar tutuyor. Ailelerin isyanına kulak veren Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı ve heyeti Diyarbakır'a gitti. Annelerle birlikte açıklama yapan Ayvalı "Yüreğimiz Selahattin Demirtaş ile değil Diyarbakırlı annelerle" diyerek tüm siyasi partileri annelere destek olmaya çağırdı.

GÜNDEM 05.09.2019, 17:32

Bu isyan yürekleri birleştirdi. Çocuklarını geri isteyen ailelerin isyanı Türkiye'yi sardı. 81 milyon insanın yüreklerine işledi, HDP/PKK'yı rahatsız etti. 

HDP'nin Diyarbakır İl Binası önünde evlatlarını arayan 3 anne. 

Ayşegül Biçer'in oğlu 11 aydır yok. Fevziye Çetinkaya'nın oğlu ise 30 Ağustos'tan bu yana kayıp. 10 yaşındaki oğlu kaçırılan Remziye Akkoyun, 4 yıllık özlemini Kürtçe ağıtlarla anlattı. 

Hacire ana örnek oldu onlara, daha fazla tutamadılar acılarını yüreklerinde. HDP'nin kapısına dayandılar. Bugün 2'inci gün.

Artık yalnız değiller. Vatan Partisi  Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı ve heyeti ellerini tutmak için Diyarbakır'daki HDP il binası önündeki annelerin yanlarına gitti. 

O dakikalarda HDP il binasından çıkan bir grup  Vatan Partisi heyetine sataşmada bulundu. 

Anneler HDP'lilere sert tepki gösterdi. 

Annelerle birlikte kameralar karşına geçti Ayvalı; kadın mücadelesinin Diyarbakırlı annelerle birlikte büyüyeceğini söyledi.

Ailelerin eylemi sürerken HDP'liler bukez basın açıklaması için toplandı.

Suçlamları dinleyemedi anne Ayşegül Biçer, yanıtı çok açık oldu. 

Ailelere destek için KADEM de ziyarette bulundu. 

Ailerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi sürüyor. 


HABER-KAMERA: EKREM DEMİR

ulusal.com.tr
 

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P