banner1199

banner1197

Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak yoğun bakımda

Balyoz kumpasıyla yargılanan ve Silivri Cezaevi’nde akciğer kanserine yakalanan Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak yoğun bakımda. Çakmak’ın tedavisi Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde yapılıyor.

GÜNDEM 20.06.2015, 18:39 20.06.2015, 18:40
Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak yoğun bakımda

Balyoz kumpasıyla yargılandı, Silivri Cezaevi’nde akciğer kanserine yakalandı. Tahliye olduğunda "Ben 3 yıl bir kumpasla esir tutuldum ve maalesef ki bir tümör esaretime son veriyor" demişti. Hastalığı ilerleyen Çakmak şu anda Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde yoğun bakımda.

Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak, donanma’nın en parlak amirallerinden biriydi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkan Yardımcısıyken balyoz kumpasıyla 3 yıl tutuklu kaldı.

Akciğer kanseri olduğu halde Özel Görevli Mahkeme tarafından bir türlü tahliye edilmedi. Yedikule Göğüs Hastanesi’nde tutuklu olarak tedavisi devam etti. Ta ki doktorların bu şekilde tedavi edilemeyeceğini bildirene kadar.

Tahliye edildiğinde Çakmak twitter hesabından, “3 yıldır elimden bir kumpasla alınan özgürlüğümün bir tümörle geri verilmesi ne acı” şeklinde yazmıştı.

Uzun süre GATA’da tedavi gördü. Hastalığının ilerlemesi nedeniyle şimdi yoğun bakımda.

HABER: ÇAĞLA AKKUŞ
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P