banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Emeklilikte yaşa takılanlar Ankara'da toplandı

8 Eylül 1999'da çıkartılan, 1 milyon civarında emekçi insanı mağdur eden emeklilik yasası 20'inci yılında Ankara'da protesto edildi. Yurdun dört bir yanından Ankara'ya giden EYT mağdurları, Tandoğan Meydanı'nda biraraya geldi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar, mağduriyetlerinin giderilmesi için yeni yasal düzenlemenin yapılmasını istedi.

GÜNDEM 09.09.2019, 00:06

Başkentte toplandılar "Adalet varsa, çıksın bu yasa" diye Hükûmete seslendiler.

Sayıları 1 milyonu geçen Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlar, kendilerini mağdur eden yasayı 20 yıl sonra bir kez daha protesto etti. 

8 Eylül 1999'da Meclis'te emeklilik sistemini düzenleyen yeni bir yasa çıkartılmıştı. O yasa sonrasında büyük mağduriyetlere yol açtı. Emeklilik için gerekli prim gününü dolduranlar, yeni yasayla getirilen yaş kriteri nedeniyle emekli olmadı.

Mağdur vatandaşlar yasanın Meclis'ten geçtiği 8 Eylül 1999 tarihinin yıl dönümünde Ankara'da toplandı.

Emeklilikte Yaşa Takılan  mağdurları siyasi partiler de yalnız bırakmadı. CHP, İyi Parti ve Vatan Partisi yöneticileri de eyleme katıldı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de eyleme bir mesaj gönderdi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak Ulusal Kanal'a özel açıklamalar yaptı. Yasa çıkana kadar mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

HABER: GÜRKAN DEMİR - KAMERA: AYDIN GERGİN

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P