banner1199

banner1197

En acı karar!

GÜNDEM 19.06.2014, 20:10 19.06.2014, 19:14
En acı karar!

Balyoz Davası'ndaki tahliye kararıyla 234 komutan tahliye edildi. Türkiye, özlemle beklenen tahliyelerin sevincini yaşıyor. Ancak tahliye kararındaki bir ayrıntı. Okuyanların yüreğini yaktı.

O karar, Deniz Kurmay Albay Murat Özenalp'e ait.

Kararın Özenalp ile ilgili bölümünde, okuyanları üzüntüye boğan şu ifadeler yer aldı.

"Hükümlülerden Murat Özenalp'in öldüğü anlaşıldığından 5271 Sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 313/2-3 uyarınca yargılamanın yenilenmesi isteminde, ölenin eşi, üst soyu, alt soyu veya kardeşlerinin veya bu kişilerin yokluğu halinde Adalet Bakanı'nın bulunabileceği belirtildiğinden, bu kişilerle ilgili yapılmış henüz bir başvuru olmadığından, bu hükümlü ile ilgili bu aşamada karar verilmesine gerek olmadığına..."
Balyoz tertibiyle hedef alındıktan sonra, 16 yıl hapse mahkum edilen Deniz Kurmay Albay Özenalp, Mamak Askeri Cezaevi'nde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle 1 Mayıs 2014 tarihinde hayatını kaybetti.

Özenalp'in ölümünün ardından Mamak Askeri Cezaevi'nde birçok ihmal ve eksikliğin bulunduğu ortaya çıktı. Askeri Savcılık soruşturma başlattı.

Murat Albay ve diğer tertip şehitlerinin önünde saygıyla eğiliyoruz.

Emrah Taştan

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
cenap aytepe 5 yıl önce
bu suçsuz insanların yuvalarında bile ölmelerine izin vermeyen suçsuz insanların ceza evinde ölümüne sebep olanlardan hesap sorulmalıdır ....özür dilerim kaza oldu diyemezler o ailelerin neler çektiğini kimse anlıyamaz hesabı mutlaka sorulmalı yoksa suçu kabul etmiş oluruz.
murat onaran 5 yıl önce
Ruhun şad olsun,yılmaz,eğilmez Atatürk'ün Şanlı askeri.Mekanın cennet olsun...
17°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P