banner1199

banner1197

Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü. Görüşmede; "Obama'nın İstanbul ve Diyarbakır'daki saldırılar nedeniyle taziyelerini ilettiği, IŞİD ve PKK terörüne karşı işbirliğinin devam edeceğini vurguladığı" belirtildi.

GÜNDEM 20.01.2016, 19:04 20.01.2016, 19:06
Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü.
 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Antalya ziyareti esnasında, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan'ı arayan Obama, İstanbul ve Diyarbakır'da meydana gelen menfur terör saldırılarını kınadıklarını belirterek taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı'nın da ABD Başkanına terör saldırıları nedeniyle gösterdiği dayanışma ve taziye dileklerinden dolayı teşekkür ettiği belirtildi. Görüşmede, iki liderin IŞİD ve PKK terörüne karşı mücadelede işbirliğini sürdürme konusundaki kararlılıklarını vurguladıkları öğrenildi.

Telefon görüşmesinde ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Cumartesi günü yapacağı Türkiye ziyaretinde terörle mücadele dahil çeşitli konuların ayrıntılı olarak ele alınacağına değinildiği de belirtildi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada da terörizmle mücadelede işbirliğini derinleştirme taahhüdünde bulunulduğu, IŞİD'in zayıflatılıp yenilgiye uğratılmasına yönelik ortak hedeflerin yinelendiği belirtildi.

Açıklamada Obama’nın PKK'nın düzenlediği terör saldırını kınadığı da vurgulandı.ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
11°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P