banner1199

banner1197

Erdoğan açıkladı! Çorlu Havalimanı'nın ismi değişiyor: Çorlu Atatürk Havalimanı

Tekirdağ'da açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorlu Havalimanı ile ilgili "Çorlu Havalimanı'nın hala hakkıyla çalışmadığına inanıyorum. Bu havalimanımızın işlerliğini artırmalı, ismini de inşallah Çorlu Atatürk Havalimanı yaparak şehrimize daha güzel hizmet etmesini sağlamalıyız." dedi

GÜNDEM 16.03.2019, 14:22 22.04.2019, 20:51
Erdoğan açıkladı! Çorlu Havalimanı'nın ismi değişiyor: Çorlu Atatürk Havalimanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ'da açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Çorlu Havalimanı'nın isminin değişeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Çorlu Havalimanı'nın hala hakkıyla çalışmadığına inanıyorum. Bu havalimanımızın işlerliğini artırmalı, ismini de inşallah Çorlu Atatürk Havalimanı yaparak şehrimize daha güzel hizmet etmesini sağlamalıyız." dedi.

ÇORLU HAVALİMANI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından havalimanı ile ilgili şu bilgiler verildi:

"DHMİ Tekirdağ-Çorlu Havalimanı sivil tesisleri DHMİ Atatürk Hava Limanı`nın Dağılmış Rusya Federasyonu Ülkeleri ve Türkî Cumhuriyetlerinin gerçekleştirdiği uçuşlardan dolayı yaşadığı yoğunluğun yükünü hafifletmek için, 16.03.1995 tarihinde inşaat çalışmalarına başlanmış olup; 08.08.1998 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL tarafından açılışı yapılarak hizmete girmiş olup, 7/24 saat  Uluslar arası hava trafiğine açık bir havalimanıdır.

DHMİ Tekirdağ-Çorlu Havalimanı Çorlu-İstanbul istikametinde bulunan Seymen Köyü mevkiindedir. Havalimanımızın Çorlu ilçe merkezine uzaklığı 15 kilometredir.

DHMİ Tekirdağ-Çorlu Havalimanı Sivil-Askeri kategorisinde bulunmakta olup İntifa DHMİ H.K.K.'dadır."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P