banner1199

banner1197

Erdoğan'dan 'hediye uçak' açıklaması

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Suriye ve İdlib meselesiyle ilgili, Nihai düşüncemiz, bir anayasanın hazırlığı ve seçimlerin tüm Suriyelilerin katılımı ile yapılması. Bunun neticesinde orada kimler var ise gelin hep beraber Suriye’yi terk edelim. Bundan daha başka çıkış yolu olamaz' dedi.

GÜNDEM 17.09.2018, 01:26 17.09.2018, 01:36
Erdoğan'dan 'hediye uçak' açıklaması
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Azerbaycan dönüşü uçakta gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “İdlib’de durum iki üç gündür sakin. Yapılan girişimlerin bir neticesini aldık gibi görünüyor. Fakat hala biz tatmin olmuş değiliz” ifadelerini kullandı.

“Lafta herkes Suriye’nin toprak bütünlüğünden söz ediyor. Ama uygulamaya baktığınız zaman, herkes parselasyonu yapmış. Bir ülkenin 22 üssü var, bir diğerinin 5 üssü var. Türkiye olarak bizim ise öyle bir derdimiz yok” diyen Erdoğan, şunları söyledi: “Parselasyon, şu, bu derdinde değiliz biz. Nihai düşüncemiz, bir anayasanın hazırlığı; ikincisi ise seçimlerin içeride ve dışarıda tüm Suriyelilerin katılımı ile yapılması. Bunun neticesinde orada kimler var ise gelin hep beraber Suriye’yi terk edelim. Bundan daha başka çıkış yolu olamaz.”

Soçi'de Putin'le yapacakları görüşmeye ilişkin de Erdoğan şunları söyledi:
"Soçi'de Sayın Putin'le ikili konularımızı, özellikle Suriye konusunu ele alacağız. İdlib'deki son durumu bir kez daha değerlendireceğiz. İdlib'deki durum 2-3 gündür sakin. Yapılan girişimlerin bir neticesi alındı gibi görünüyor. İşin siyasi ve insani yükünü Türkiye çekiyor. BMGK'da ve Almanya ziyaretimde Suriye konusunu ele alma fırsatımız olacak."

UÇAK AÇIKLAMASI
Erdoğan, Katar emirinden gelen uçakla ilgili de 'Katar emiri uçağı türkiye'ye hediye etti. Uçak şahsımın değil Türkiye Cumhuriyeti devletinindir' dedi.
Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P