banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Erdoğan'dan Malazgirt ve Zafer Haftası mesajı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Erdoğan mesajında "Aziz milletimizin Malazgirt’te 1071’de başlattığı şanlı yürüyüş, karşılaşılan tüm zorluklara rağmen kazanılan zaferlerin ardından, Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmıştır. " dedi.

GÜNDEM 25.08.2018, 12:41 25.08.2018, 16:19

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü ve Zafer Haftasına ilişkin mesajı Cumhurbaşkanlığı sitesi üzerinden yayınlandı.

Erdoğan, 26 Ağustos Zafer Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, "Gerek 15 Temmuz gecesinde gösterilen kahramanlık, gerekse ekonomik ve siyasi bağımsızlığımıza yönelik saldırılar karşısında sergilenen birlik ve beraberlik, milletimizin kendi iradesine ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını sürdürmekte olduğunu açıkça ortaya koymaktadır" dedi.

Malazgirt Zaferi'yle Anadolu’nun ebedi vatanımız olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Malazgirt Zaferi’nin kazanıldığı ve istiklal mücadelemizin önemli bir dönüm noktası olan Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlandığı Ağustos ayının son haftasını, büyük bir gururla Zafer Haftası olarak kutluyoruz." ifadelerini kullandı.

Malazgirt Savaşı'nın Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandığını belirten Cumhurbaşkanı, "30 Ağustos, ‘Ya istiklal ya izmihlal’ tercihiyle baş başa kalan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur." dedi.

Erdoğan, mesajını "Zafer Haftası vesilesiyle, Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor; Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını ve vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum." sözleriyle tamamladı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P