banner1199

banner1197

Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya dönüşü açıklamalarda bulundu. Erdoğan Suriye ve yaklaşan seçimle ilgili iki önemli mesaj verdi. Amerika'nın PYD'yi terör örgütü olarak görmediğini hatırlatan Erdoğan, "Rusya Amerika gibi bakmıyor. İcabında NATO ile farklı adımlar atabiliriz" dedi. Erdoğan, HDP'nin baraj altında kalmasının ise risk olmadığını belirtti.

GÜNDEM 25.09.2015, 12:18 25.09.2015, 12:30
Erdoğan'dan önemli mesajlar
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ele alınan başlıca konunun Suriye olduğunu belirten Erdoğan önemli mesajlar verdi. PYD konusunda Rusya'nın Amerika'dan farklı düşündüğünü belirten Erdoğan, NATO ile farklı adımlar atabileceklerini söyledi. 

"RUSYA PYD'YE ABD GİBİ BAKMIYOR"
Erdoğan, "Rusya, PYD'ye ABD gibi bakmıyor. Tamamen DAİŞ’e odaklanmış durumdalar. Ama PYD noktasında ABD’nin bulunduğu yerde değiller. Ruslar, ‘Türkiye için terör konusunda herhangi bir olumsuzluğa biz asla göz yummayız’ diyorlar. Biz de kendilerine Suriye ile 911 km sınırımız olduğunu hatırlattık. Dolayısıyla bizim ülkemizin durumu elbette farklı. İcabında NATO ile farklı adımlar atabiliriz. Mesela, PYD bize göre terör örgütü. Ama ABD, PYD’yi savunabiliyor" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'a, 1 Kasım genel seçiminde HDP'nin baraj altında kalmasının risk olup olmayacağı da soruldu. Cumhurbaşkanı, "Tabii ki risk değildir. Demokrasilerde sandıktan çıkan neticeye razı olunur. Kaldı ki bahsettiğiniz parti 80 vekil çıkardı da ne oldu? Her tarafı yakıp yıkmadılar mı? Hangi parti olursa olsun, barajın altında kalan parti neticeyi kabullenmek durumundadır" diye yanıt verdi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
12°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P