banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Erdoğan: Mücadelemiz ortak devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moskova'da Rusya lideri Putin ile bir araya geldi. 3 saat süren zirvede özellikle Suriye konusu konuşuldu. Güvenli Bölge konusuna değinen Erdoğan "Rusya ile herhangi bir sıkıntımız yok" dedi. Putin ise "Türk dostlarımızın menfaatlerine saygı duyuyoruz." ifadelerini kullandı. Şubatta bir zirve daha olacak. O zirveye İran Cumhurbaşkanı Ruhani de katılacak.

GÜNDEM 24.01.2019, 00:35 24.01.2019, 15:33
İkili Rusya'da bir araya geldi. Gündem Suriye'ydi. Önemli mesajlar verildi.

Güvenli Bölge, Amerika'nın Suriye'den çekilme süreci ve İdlib konusu... Tüm bu konular detaylıca masaya yatırıldı. Zirve sonrası açıklamalarda birlik mesajları vardı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Moskova'da görüştü. Zirve yaklaşık 2 saati baş başa toplamda 3 saat sürdü.

Görüşme öncesi Putin Erdoğan'a Kerç boğazındaki faciada hayatını kaybeden Türk vatandaşları için baş sağlığı diledi. Kritik görüşmenin ana gündemi ise Suriye'deki gelişmelerdi. Putin de Türkiye'nin güvenli bölge adımına destek vurgusu yaptı.

İdlib konusunda da Türkiye'nin adımlarını değerlendirdi.

Erdoğan da "İş birliği sürecek." dedi.

Suriye'deki anayasa çalışmaları da gündemdeydi. İki lider "Süreç devam etmeli." dedi. Avrupa'dan Suriye'deki Anayasa Komitesi için Birleşmiş Milletlere yazılan mektubun kendilerini şaşırttığını belirtti.

Suriye konusunda şubat ayında İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katılımıyla Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesi yapılacak.


ulusal.com.tr
 
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P