banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Erdoğan: Mülteci sorununun kaynağı...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan mülteci krizi ve terör olayları ile ilgili konuştu. Mülteci krizi ile ilgili hem Avrupa'yı, hem Rusya'yı hem de Suriye yönetimini suçladı. Terör konusunda ise, PKK'nın vatandaşla devleti karşı karşıya getirme planı içinde olduğunu söyledi.

GÜNDEM 16.09.2015, 11:55 16.09.2015, 11:57
Erdoğan: Mülteci sorununun kaynağı...
"Avrupa'daki dostlarımızın bir defa şunu bilmesi lazım... Kapılarına dayanan insanların nihai hedefleri onların ülkeleri değildir"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, mülteci krizi ile ilgili konuştu. Erdoğan hem Avrupa'yı, hem Rusya'yı hem de Suriye yönetimini suçladı.

Erdoğan krizin çözümü için Suriye'de yönetimin değişmesi gerektiğini savundu.

"Asıl çözüm, bu insanların geldikleri yerlerdeki, kendi ülkelerindeki çatışmaların bir an önce durmasını, halkın sesine ve taleplerine kulak verecek yönetimlerin iş başına gelmesini sağlamaktır."

Erdoğan'ın bir diğer hedefi, Suriye yönetimini destekleyen Rusya'ydı.

"Bakın hala bazı ülkeler Suriye'ye uçaklar gönderiyor, yardımlar devam ediyor. Ama Tayyip Erdoğan bunları söylediği zaman, Türkiye'nin büyükelçisini çağırmak suretiyle "neden bunlar söyleniyor" deniyor. Bunları sizin yetkilileriniz söylüyor, ben söylemiyorum."

Ombudsmanlık sempozyumunda konuşan Erdoğan'ın gündeminde terör olayları da vardı.

"Terörizme, teröristlere bu kadar güçlü silahları veren mahfiller neresidir? Bu destekleri verenler, bilesiniz ki bu ülkenin içinden değil, dışından."

7 Haziran seçiminde silah zoruyla oy kullandırıldığını belirten Cumhurbaşkanı, bazı siyasetçi, gazeteci ve STK temsilcilerinin de terör örgütü ile aynı çizgide olduğunu söyledi. Erdoğan, PKK'nın devletle halkı karşı karşıya getirmek istediğini ifade etti.

"Kirli bir oyunu sahneye koymaya çalışıyor. Sivillerin içine karışan Terör örgütü mensupları Bu şekilde verdikleri görüntüyle ve yaptıkları eylemlerle devletle vatandaşı karşı karşıya getirerek bir algı oluşturmanın peşindeler"

Erdoğan, toplumsal çatışma yaratılmak istendiğini belirtti.

"Yapılan eylemlerin, verilen demeçlerin, atılan manşetlerin, yazılan köşe yazılarının, sosyal medyada kesintisiz yürütülen manipülasyonların tek hedefi, Türkiye'de bir toplumsal çatışmanın zeminini oluşturmaktır. Sadece ülkeme, halkıma değil tüm dünyaya sesleniyorum, Türkiye'yi bölmek, bu milleti parçalamak size ne kazandıracaktır?"

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P