banner1199

banner1197

Erdoğan: O iş bitmiştir!

GÜNDEM 20.01.2016, 14:12 20.01.2016, 14:14
Erdoğan: O iş bitmiştir!
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 7 Haziran sonrası askıya alınan, 1 Kasım seçimi sonrası bitme noktasına gelen çözüm sürecine ilişkin olarak, "Bundan sonraki süreçte ne terör örgütü ne de partisi asla muhatap alınmayacaktır, o iş bitmiştir" açıklaması yaptı. "Terör örgütü içindeki gençlere sesleniyorum" diyen Erdoğan, "Gelin yol yakınken bu hatadan dönün" çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 19. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Muhtarlarımız milletimizin adeta, kılcal damarlarıdır. Bu bakımdan sizlerin görüşleri bizim için çok önemlidir.

Tek parti CHP'si dönemini anlatmak için sıkça kullanılan bir şey vardı;"Halk plajlara hücum etti, vatandaş denize giremedi." Bunlar kendi esamelerinin okunmayacağını bildikleri için halkın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlanmasını hazmedemiyorlar. Artık sözün de yetkinin de milletin elinde olduğu yeni Türkiye'nin inşası sürecindeyiz. Cem Karaca bu lümpen aydınlar için ne diyor biliyor musunuz? "Yarım porsiyon aydın" diyor. Bugün aydın diye geçinenler yarımı bırak çeyrek porsiyon bile değil.

"Bugün aydın geçinenler çeyrek porsiyon bile etmiyorlar"


İşte bu lümpen aydın takımı geçtiğimiz günlerde yine harekete geçti. Gerçek yüzlerinin bir bölümünü çok açık şekilde gösterdiler. Bu durum milletimizin tarihine, değerlerine olan kinlerini her fırsatta kusuyorlardı, terör örgütlerinin propagandasını yayınladıkları bildiriyle alenen açıkladılar. Hem bu milletin birliğini, beraberliğini bozmaya çalışacaksınız hem de hiçbir bedel ödemeden elinizi kolunuzu sallaya sallaya devletten aldığınız maaşla hayatınızı sürdüreceksiniz. O günler geride kaldı. Hukuk devleti olan Türkiye'de kendine akademisyen diyenlerin, suç işleme imtiyazı yoktur. Türkiye, teröristlerle niye mücadele ediyor? Bizim Mehmetçiklerimiz, polisimiz, polis yavrularımız, köy korucularımız şehit olacak, onları şehit edenlerin arkasında olanlara biz ses çıkarmayacağız öyle mi? Kimse bunu bizden beklemesin.

"Bunlar sadece vicdansız değil, aynı zamanda ahlak yoksunu!"

Siyasetçi millete efendi olmaya değil hizmetçi olmaya gelirse değer kazanır. Akademisyen dediğinde özgün bilimsel çalışmaları ile konuşur bu bildirici güruhun çoğunun ne ülkemize ne de insanlığa katkılarının olduğunu duymadık görmedik. Böyle bir terör örgütünün yanında yer alıyor musun almıyor musun? Ülkemizde akademi dünyasının bu derece çoraklaşmasının sebebini bu tür vasilerle çok daha iyi anlıyoruz. Bunların ağababaları da böyleydi. İsimler değişiyor ama zihniyet aydın. Bunları eleştirince düşünce özgürlüğü diye feryada başlıyorlar siz eleştirince düşünce özgürlüğü ben eleştirince düşünce özgürlüğüne saldırı. Birazcık aydın namusu taşıyan eleştirmek kadar eleştiriyi de hazmeder. Bunlar sadece vicdansız değil, aynı zamanda ahlak yoksunu.

Bunlar öyle İstanbul'daki gibi propaganda için değil, gerçekten ekmek almaya giden Fırat'ı katlettiler.

Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P