banner1199

banner1197

Erdoğan öldürülen PKK'lı terörist sayısını açıkladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Bakanlıktan istifa eden HDP'lilerin suçlamalarına yanıt verdi. HDP'lilerin açıklamadaki ifadeleri Bakanlar Kurulu'nda kullanmadığını belirten Erdoğan, "bu metin onların önüne nereden geldi?" dedi. "Milli ve yerli milletvekili" ifadelerine ilişkin de "Ceylanpınar'da polisimi şehit ederler bu ülkenin düşmanıdır" açıklaması yaptı

GÜNDEM 23.09.2015, 10:01 23.09.2015, 10:13
Erdoğan öldürülen PKK'lı terörist sayısını açıkladı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan İstifa eden HDP'li bakanların suçlamalarına sıcağı sıcağına yanıt verdi. HDP'lilerin Bakanlar Kurulu'nda aynı ifadeleri kullanmadığını belirten Erdoğan, açılım bitmesinden HDP'yi ve PKK'yı sorumlu tuttu.
"Çözüm sürecini yıkan onlardır. Şuanda arkasına aldıkları terör örgütü ile birlikte ayakta kalmaya çalışanlar da bunlar. Bütün bu yaşanan olaylarda mayınlamalar kimler tarafından yapılıyor? Hendekler kazılıyor bunlar HDP'li belediyeler tarafından kazılıyor."
Kanal 7, Ülke Tv ve Radyo 7'nin ortak yayınında konuşan Erdoğan, "milli ve yerli milletvekili" ifadelerini de değerlendirdi. HDP'lilerin "öz yönetim" açıklamalarına tepki gösterdi.
"Benim polisimi gelip de Ceylanpınar'da uyurken öldürenler, bu ülkenin bir defa kesinlikle ne yerli, ne milli evladı olamaz. Onlar bu ülkeye düşmandır. Ne demek öz yönetim. Yerel yönetimlerde özerklik. Bir defa şu anda yerel yönetimler öyle özerk ki; kendi meclisinde kararını alabiliyor mu alabiliyor, istediği gibi planını yapabiliyor mu, yapabiliyor, yerel yönetimler merkezi yönetimden daha özerktir."
Türk ordusunun PKK'ya yönelik opersyonları için yapılan "dağ taş vuruluyor" eleştirilerine yanıt veren Erdoğan öldürülen PKK'lı sayısını da açıkladı
"Kuru kuruya dağ taş tabi vurulmaz. Yani istihbarat teşkilatlarımız içeride ve dışarıda, Kandil dahil olmak üzere, tabi bütün koordinat çalışmalarını yaptılar. Bu koordinat çalışmaları hepsi, silahlı kuvvetlerimiz elinde. Bununla birlikte içeride nereleri vuruyorlarsa bu koordinatlar üzerinde vuruyorlar. 
Kandil'le beraber, daha önce arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde, bu rakam 2 binin üzerindedir. Öyle şeyler var ki, siz operasyonu yapıyorsunuz onlar cesetleri alıp, götürebildiklerini götürüyorlar."

Başbakana Ahmet Davutoğlu ile yaşadığı görüş ayrılıklarını da "yorumlama farkı" şeklinde değerlendirdi.
"Bizim Davutoğlu ile ilişkilerimizde bir sıkıntı zaten söz konusu değil, bazen olayları yorumlamada farklılıklar olabilir, genelde hamdolsun iyi giden bir süreç var"

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
13°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P