banner1199

banner1197

Erdoğan Viyana'da protesto edildi

GÜNDEM 19.06.2014, 18:22 19.06.2014, 17:26
Erdoğan Viyana'da protesto edildi

Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) nin 10. Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen şenlik Viyana'da kutlanmaya devam ediyor. Çölende konuşma yapan Başbakan Erdoğan'ı ise protesto gösterileri düzenlendi

Praterstr.,venediger Au park meydanında binlerce Türk ve Avusturyalı protesto gösterisi düzenliyor. Avusturya Atatürkçü Derneği (ADD) üyeleri ise Opera meydanında toplanarak protesto gösterileri yapıyorlar. Avusturya Alevi Federasyonu ve yaklaşık 40 derneğin katılımıyla Heldenplatz meydanında da protesto gösterileri yapıldı.

Protestocular akşamın geç saatlerine kadar protestolarına devam edeceklerini söylediler. Viyana polisi ise 2000 güvenlik görevlisi ile asayişi sağlamaya çalışıyor. Sabahın erken saatlerinde başlayan protestolar sırasında herhangi bir tatsız olay yaşanmaması dikkati çekti.

İhsan EKİCİ - VİYANA (DHA)

Yorumlar (2)
Murat Angınbaş 5 yıl önce
adamda yüz surat olmadığından avusturyaya gelme ikazlarına rağmen banamısın demedi...bakışları nefret dolu !!!allah layığını versin...
Timur 5 yıl önce
diger yandan türkmenleri akp'nin kurup yetistirdigi örgüt isid dogruyor; iste bizim basbakan budur; reklam reklam reklam, lafa bakmayin icraata bakin.. iyiki japonlar varmista su tüp geçidi yapmis; akp yatirim yapiyorsa mutlaka ve mutlaka isleri yandaslarina yaptiriyordur yoksa bunlardan ülkeye hiç yarar gelmez.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P