banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Erdoğan'dan Peskov'a: Sana ben niye iyi misin demiyorum?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ziyaretinde yaşanan ilginç diyalog kameralara takıldı. Bir Rus televizyonu Erdoğan ve Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov arasında yaşanan İngilizce-Türkçe konuşmayı yayınladı

GÜNDEM 27.11.2017, 15:17 27.11.2017, 15:46

Rus Devlet kanalı Rossiya'da yayınlanan görüntülerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşmek için Soçi'ye gelen Erdoğan'ı Başkanlık konutu önünde Peskov karşılaştı. Putin'le tokalaşırken "Hello, good evening" diyen Erdoğan, daha sonra karşısında Peskov'u görünce, "Peskov! How are you?" dedi.
 
Peskov ise Erdoğan'ın sözlerine Türkçe "Hoşgeldiniz" diyerek karşılık verdi. Bunun üzerine Erdoğan, Peskov'un iyi derecede Türkçe bildiğini hatırlayarak, "Sana ben niye iyi misin demiyorum ya" diyerek tebessüm etti.
 
RUS DEVLET KANALINDA YAYINLANDI


Rus gazeteci Fuad Safarov'un aktardığına göre, devlet kanalı Rossiya muhabiri Pavel Zarubin Erdoğan ve Peskov arasında geçen bu ilginç anlara dikkat çekti. Zarubin, devlet kanalında  Soçi zirvesini anlatırken yaşanan keyifli anlara ilişkin görüntüleri yayınladı. Zarubin, "Erdoğan o sırada Putin'in sözcüsü Peskov'u görüyor. Peskov'un mükemmel Türkçesi var" yorumunda bulundu.

İşte o anlar:

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P