banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Ethem'in katili tutuklandı

Ve Haziran şehidi Ethem Sarısülük Davası'nda beklenen karar çıktı. Mahkeme, katil zanlısı polis memuru Ahmet Şahbaz'ın tutuklanmasına karar verdi. Şahbaz'ın avukatları, olay yeri görüntülerindeki "Çektim, üç tane sıktım" diyen kişinin Ahmet Şahbaz olduğunu itiraf etti.

GÜNDEM 07.07.2014, 12:08 07.07.2014, 17:40

Haziran eylemleri sırasında Ankara'da hayatını kaybeden Ethem Sarısülük davasında beklenen karar çıktı! Polis memuru Ahmet Şahbaz tutuklandı!

Davanın yedinci duruşması görüldü. Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma için çok sayıda kişi sabah saatlerinden itibaren adliye önünde toplandı.

Silahından çıkan kurşunla Ethem'in ölümüne sebep olduğu iddia edilen Ahmet Şahbaz da duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada, olay yeri görüntülerinin bilirkişi incelemesine gönderilmesi talebi tartışma konusu oldu.

Ethem Sarısülük’ün avukatı, Kazım Bayraktar görüntülerde “Çektim sıktım üç tane” diyen polisin kimlik tespiti için bilirkişilerin sanığa ait fotoğraları istediğini belirtti. Bayraktar mahkemenin sanığa ait fotoğrafları vermesini talep etti.

Sanık avukatları ise talebin davayı uzatmaya yönelik olduğunu iddia etti. Bu sırada sanık avukatları, görüntülerde “Çektim, üç tane sıktım" diyen kişinin Ahmet Şahbaz olduğunu söyledi.

Bu itirafın ardından mütalaasını sunan duruşa savcısı "olası kasıtlı adam öldürme" suçlamasıyla Şahbaz'ın tutuklanmasını talep etti. Mahkeme, bu talebe uydu, olaydan tam 1 yıl sonra Şahbaz'ın tutuklanmasına karar verdi.

Duruşma salonundaki Ahmet Şahbaz, cezaevine götürüldü. Duruşma son savunmaların yapılması için 3 Eylül tarihine ertelendi.

Haber: Aykut KARADAĞ
Kamera: Serkan BAYRAKTAR

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P