banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Evlatlarını HDP’den istiyorlar

Diyarbakır annelerinin HDP İl Başkanlığı önündeki nöbeti 132’inci gününe girdi. Dağa kaçırılan evlatlarına kavuşma ümidiyle bekleyen aileler, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye seslendi. Evlatlarını HDP’den istedi.

GÜNDEM 12.01.2020, 19:14
Evlatlarını HDP’den istiyorlar

Diyarbakır annelerinin HDP İl Başkanlığı önündeki evlat nöbeti sürüyor.

Önce bir annenin feryadıyla başlamış ardından dalga dalga yayılmıştı mücadele. 3 Eylül’de HDP Diyarbakır İl Başkanlığı kapısına dayanan aileler, evlatlarını PKK’nın siyasi uzantısı HDP’den almak için eylem başlatmıştı.

Dağları aşan çığlıklar karşısında aileler teker teker evlatlarına kavuşmaya başladı. Ancak kavuşmayı bekleyenler için ise bekleyiş sürüyor. Diyarbakır ailelerinin direnişi, 132’nci gününe girdi. Soğuk havaya rağmen nöbetlerine devam eden aileler, ellerinde çocuklarının fotoğraflarıyla bekliyor.

O annelerden birisi de Fatma Akkuş. 5 yıldır kızı Songül'den haber alamayan Akkuş, evladını terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’den istedi. Oğlu Fatih’i bekleyen Sevdet Demir ise “Ben devletten hiç zarar görmedim ben HDP'den zarar gördüm” sözleriyle tepki gösterdi. Demir, Fatih’in 4 yıl önce ekmek fırınında çalışırken HDP aracılığıyla dağa kaçırıldığını anlattı.

Evladını bekleyenler arasında Baba Fahrettin Akkuş da vardı. Oturma eylemine devam eden Akkuş, oğlu Erkan için HDP’ye seslendi. Evladına kavuşmanın en büyük arzusu olduğunu vurguladı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P