banner1199

banner1197

F tipi polislerden şok itiraf

Tertip operasyonlarında rol alan 9 Fethullahçı polis, etkin pişmanlık maddesinden yararlanarak itirafçı oldu. İstanbul Emniyeti'ndeyken görevden alınan 9 polis, cemaat operasyonlarında görev almak istemeyenlerin tehdit edildiğini anlattı.

GÜNDEM 17.06.2014, 21:18 17.06.2014, 20:27
F tipi polislerden şok itiraf

Emniyet'teki Fethullahçı örgütlenme içinde yer alan ve cemaat operasyonlarında rol alan 9 polis itirafçı oldu.

Etkin pişmanlık maddesinden yararlanmak için başvuran Fethullahçı polisler, tanık koruma programına alındı.

9 polis 17 Aralık'a kadar İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapıyordu. Sonraki günlerde görev yerleri değiştirildi.

Yeni Şafak Gazetesi'nin haberine göre itirafçı olan polisler ifadelerinde, operasyon talimatlarının nasıl verildiğini anlattı. Polisler, cemaat operasyonlarında görev almak istemeyenlerin tehdit edildiğini belirtti.

Polisler, cemaat mensuplarının maaşlarının yüzde 10'una himmet adı altında el konulduğunu ifade etti. Evli polislerde ise himmet oranının yüzde 5'e düşürüldüğü belirtildi.

İtirafçı polislerin aktardığı bir diğer önemli bilgi de cemaatteki rütbelerin, resmi rütbelerden önde gelmesi. Cemaatçi müdürlerin, örgütlenmede kendisiniden kıdemli emniyet amirlerinden talimat aldığı polisler tarafından açıklandı.

Emniyet amirinin, cemaatte kendisinden daha üstte bulunan başkomiserin önünde eğilerek selam vermesi polislerin anlattığı örnekler arasında. 


ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (2)
mdd 5 yıl önce
yeni şafak aklın başına 17 aralık operasyonundan sonramı geldi. daha önce tsk ya yapılan kumpaslarda neredeydin veya bu itirafçı polisler neredeydi
Figen yüzbaşıoğlu 5 yıl önce
Zamanında TSK,bu tip yapılanmaların TSK VE emniyet gibi hiyerarşik temele oturan devlet organlarında yuvalanmasının bu organları ,omurgadan çürüteceğini ve işlemez hale getireceğini tespit etmiş ve bu yapılanmalarla mücadele etmişti. Ne oldu? Din düşmanı, dinsiz ilan edildi. Şimdi hükümet bu savaşımı vermeye çalışıyor. Ama temel sebebi farklı. Dün beslediklerini, üstünden nemalandıklarını bugün afaroz etmeye çalısiyor.Çıkarlar çatışıyor.insanlar bu savaşın samimiyetsizliğini nasıl göremiyor. Eldeki birçok kazanımı kaybediyoruz. Birçok şey için geçmişi la....
21°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P