banner1199

banner1197

F tipine kurban derisi toplayanlar yargılanacak

Fethullah Gülen Cemaati, bu yıl kurban derisi toplayamayacak. Cemaat adına deri toplayanlar ‘terör örgütüne yardım ve finansal destek" suçundan yargılanacak. Polis toplanan derilere el koyacak.

GÜNDEM 23.09.2015, 16:12 23.09.2015, 16:16
F tipine kurban derisi toplayanlar yargılanacak
Kurban derilerinin en büyük toplayıcılarından olan F tipi örgüt bu bayram deri toplayamayacak. Gülen yapılanması adına deri toplayanlar "terör örgütüne yardım ve finansal destek" suçundan yargılanacak. Polis toplanan derilere el koyacak. Bu konuda 81 il emniyet müdürlükleri uyarıldı.

Türkiye genelinde 600 bini büyükbaş, 2 milyonu da küçükbaş olmak üzere 2.6 milyon hayvan kesilmesi bekleniyor. Kurbanlık ekonomisi 10 milyar lirayı aşacak bir rakam oluşturuyor.

Türk Kızılayı ve Mehmetçik Vakfı vekaleten kurbanlık keserken, cami dernekleri ve Türk Hava Kurumu başta olmak üzere dernek ile vakıflar ise kurban derilerini toplamaya çalışıyor.  

Kurban derilerinin toplanması 80 yıldır Türk Hava Kurumu üzerinden yürütülüyor. AKP iktidarı Eylül 2013'de yaptığı değişik ile Türk Hava Kurumu devre dışı bırakıldı. Böylece tarikatların ve dini vakıfların kurban derisi toplamasının önü açıldı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
TC İSTİKBÂL GÖKLERDEDİR ! 4 yıl önce
TÜM DERİLER , ATA'MIZIN EMÂNETİ TÜRK HAVA KURUMU'NA !!!! YAŞA THK !!!!
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P