banner1199

banner1197

Faruk Çelik'ten tartışma yaratacak açıklamalar

Türkiye ücretleri en çok artıran ülkelerin başında geliyor, üstelik zengin-yoksul arasındaki uçurum da giderek azalıyor. Tartışma yaratacak açıklamaları Çalışma Bakan Faruk Çelik yaptı

GÜNDEM 25.02.2015, 16:58 25.02.2015, 17:02
Faruk Çelik'ten tartışma yaratacak açıklamalar
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ILO ve OECD raporlarına göre ücretlerin en çok arttığı, gelir eşitsizliğinin en hızlı düştüğü ülkelerin başında Türkiye'nin geldiğini belirterek, "Günlük 4 doların altındaki nüfusun oranı yüzde 30'lardan yüzde 2'lere gerilediğini söylersem Türkiye'de yoksulluk oranının nereden nereye gerilediğini görmemiz açısından önemlidir" dedi.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik Antalya'da, G20-OECD İşbaşında Eğitimin Geliştirilmesi Konferansı'nda konuştu. Bakan Çelik işçi ve işveren temsilcilerinin de katıldığı toplanıtda, tartışma yaratacak açıklamalar yaptı.
"ILO'nun rapouna göre ücretleri en çok artıran ülkelerin başında Türkiye gelmektedir"

Rapora göre Türkiye sadece ücretleri artırmakta ilk sıralarda değil. Zengin-yoksul arasındaki uçurumun giderek kapandığı ülkelerin de başında geliyoruz.
"OECD'nin verilerine göre gelir eşitsizliğini en hızlı düşüren ülkelerin başında Türkiye"

Çarpıcı verilerin sunulduğu toplantıda Türk-İş genel Başkanı Ergün Atalay da vardı. Atalay, yaşanan işçi ölümlerine dikkat çekti.
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P