banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

FETÖ, general ve amiral atamalarına müdahale etti

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki olaylara ilişkin hazırlanan iddianame, örgütün TSK'daki üst düzey atamalardaki müdahalesini gözler önüne serdi. İddianame ayrıca bir kahramanlık öyküsünü de ortaya çıkardı. Merkez Orduevi'nde nöbet tutan Er Müslüm Uzun, 4 FETÖ üyesini tek başına püskürttü.

GÜNDEM 11.04.2017, 13:11
FETÖ, general ve amiral atamalarına müdahale etti

Fethullahçı Terör Örgütü'nün general ve amiral atamalarına müdahalesi Kara Kuvvetleri Komutanlığı Karargahı'ndaki olaylara ilişkin iddianamede yer aldı.

Buna göre FETÖ, kurmay subay olan üyelerinin kariyer planlamasına özen gösterdi.

Örgüt üyeleri, söz konusu kişilerin yurt dışına kurslara, yurt içinde yüksek lisans eğitimine gönderilmesini sağladı. "Kendi altın nesli" olarak yetiştirdiği ve general/amiral olması planlanan subayları genellikle eğitim kurumlarında oluşturulan kıta görevlerine atadı.

Soruşturma dosyasına bir kahramanlık öyküsü de bulunuyor.

FETÖ üyelerinin kaçırma listesinde yer alan eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tümgenaral Ali Doğan İnce'yi almaya gelenlerle askerler arasında yaşanan çatışma görüntüleri dosyaya girdi.

Görüntülere göre, FETÖ üyeleri Merkez Orduevi general/amiral lojmanlarına geldi. Araç nizamiye girişinde durduruldu. Bu sırada aracın ön kısmında bekleyen er Müslüm Uzun, havaya bir kez ateş etti. Araçtakilerde karşılık verdi. Er Uzun tek başına çatışmaya girdiği darbecilerin üzerine kurşun yağdırdı. Uzun’u vurmayı başaramayan FETÖ üyeleri ise geldikleri aracı bırakarak kaçtı. Şüphelilerin ticari taksi ile olay yerinden uzaklaştıkları belirlendi.

Öte yandan iddianemede, bir numaralı şüphelinin Yurtta Sulh Konseyi üyeleri arasında yer alan eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı Geliştirme Daire Başkanı Tuğgeneral Erhan Caha olduğu belirtildi. Konsey tarafından Caha'ya verilen görevin Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nı ele geçirmek olduğuna dikkat çekildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P