banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

FETÖ mağduru eski askeri okul öğrencileri İstanbul'da eylem yaptı

FETÖ kumpaslarıyla askeri okullardan atılan ve ayrılmak zorunda kalan öğrenciler İstanbul İstiklal Caddesi'nde eylem yaptı. İade-i itibar isteyen yüzlerce öğrenciye, kumpaslarla hedef alınan komutanlardan da destek geldi.

GÜNDEM 27.08.2016, 19:12

TSK'dan ayrılan ve atılan öğrenciler platformu üyesi yüzlerce genç İstanbul İstiklal Caddesi'nde bir araya geldi. Gençlere, aillerinden ve kumpaslarla hedef alınan komutanlardan da destek vardı. Eski öğrenciler, FETÖ'nün askeri okullarda yaptığı uygulamaları anlattı. 

Öğrenciler daha sonra Galatasaray Lisesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Tüm öğrenciler adına yapılan ortak açıklamada 3 bin askeri öğrencinin FETÖ mağduru olduğu belirtildi. 

İade-i itibar isteyen gençler, bu süreçteki maddi ve manevi zararlarının devlet tarafından karşılanmasını talep etti.Askeri okulların yeniden açılması da gençlerin talepleri arasındaydı. 

Asker şapkası takan eski askeri öğrencilerden biri, Genelkurmay Başkanı Ogeneral Hulusi Akar'a seslendi. Yüzlerce gencin yaptığı askeri yemin de izleyenlerin göğsünü kabarttı. 

FETÖ mağduru gençler, sonuna kadar mücadele edeceklerini vurguladı. Haber: Deniz Adalı-Kamera: Bülent Ünal 
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P