banner1199

banner1197

FETÖ’nün gizli 'emniyet genel müdürü' Aydın’da yakalandı

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) alternatif emniyet örgütlenmesinde ‘Emniyet Genel Müdürü’ statüsünde görevlendirilen İsmail D. (37), Aydın’da yakalandı.

GÜNDEM 15.05.2017, 17:06 15.05.2017, 17:06
FETÖ’nün gizli 'emniyet genel müdürü' Aydın’da yakalandı

Aydın’da yürütülen son operasyonlarda, örgütün kritik isimlerine darbe vuruldu. İddiaya göre, son iki ayda yapılan ‘Işık Evleri’ ve ‘Mahrem İmamlar’ operasyonlarında, örgütün bugüne kadar deşifre olmayan ‘gizli yöneticileri’ yakalandı. Bunlardan birinin de FETÖ/PDY’nin ‘Emniyet Genel Müdürü’ statüsünde görevlendirdiği Salih kod adlı İsmail D. olduğu belirlendi.

22 Mart’ta örgütün bir Işık Evi’ne düzenlenen operasyonda elde edilen bilgilerden ve itirafçı ifadelerinden yola çıkılarak yeni operasyonların düğmesine basıldı. Efeler’de olduğu belirlenen ve örgütün üst düzey yöneticilerinden olduğu anlaşılan İsmail D., 6 Mart’ta gözaltına alındı. Şüpheli, 9 Mart günü çıkarıldığı Aydın Adliyesi’nde tutuklandı.

15 TEMMUZ’DAN SONRA ATANDI

Aydın Denge gazetesinden Naci Eriş'in haberine göre, İsmail D.’nin FETÖ/PDY’ye bağlı olarak çalışan ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kapatılan Ahmet Yesevi Koleji’nde biyoloji öğretmeni olarak görüldüğü, 15 Temmuz sonrasında ise örgütün alternatif emniyet yapılanmasında ‘Emniyet Genel Müdürü’ statüsüne atandığı belirlendi.

Salih kod adını kullanan İsmail D.’nin sık sık adres değiştirdiği, hiçbir zaman aynı evde iki kez toplantıya katılmadığı ve bir başkasının telefonundan ByLock kullandığı ifade edildi.

5 GENEL MÜDÜRDEN BİRİ

FETÖ/PDY’nin alternatif emniyet yapılanmasında Türkiye’nin 5 ayrı bölgeye ayrıldığı ve 5 ayrı Emniyet Genel Müdürü bulunduğu belirtiliyor. İzmir, Balıkesir, Manisa, Kütahya, Afyon, Aydın, Muğla ve Denizli gibi çoğu Ege Bölgesi’nde bulunan illerin İsmail D.’ye bağlı çalıştığı ifade ediliyor. İsmail D.’ye bağlı 10 ‘Emniyet Genel Müdür Yardımcısı’ olduğu belirtiliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P