banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Fırat Kalkanı harekatında çok sayıda IŞİD teröristi etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı Harekatı'nda gün içinde yaşanan çatışmalar ve topçu atışları sonucu 18 IŞİD terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi, çoğu ağır 37 örgüt mensubu yaralandı. Terör örgütünün El Bab ve Bzagah'da bulunan barınma yeri ve cephanelik olarak kullandığı 4 hedef de hava harekatı ile imha edildi

GÜNDEM 03.01.2017, 08:46 03.01.2017, 08:54
Fırat Kalkanı harekatında çok sayıda IŞİD teröristi etkisiz hale getirildi

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nda, gün içinde yaşanan çatışmalar ve topçu atışları sonucu 18 IŞİD terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi, çoğu ağır 37 örgüt mensubu yaralandı.

TSK'dan yapılan bilgilendirme şu şekilde:

Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile El Bab’ın ele geçirilmesine yönelik planlı harekâtın icrasına devam edilmiştir.

Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 150 DEAŞ terör örgütü hedefi, ateş destek vasıtaları ile (Fırtına, ÇNRA, Havan, Tank) yapılan atışlar sonucunda baskı altına alınmış, bir çok hedef kullanılamaz hale getirilmiştir.

Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Bab ve Bzagah’da bulunan DEAŞ terör örgütü hedeflerine yönelik düzenlenen hava harekâtı sonucunda; barınma yeri ve cephanelik olarak kullanılan toplam dört hedef imha edilmiştir.

Rusya Federasyonu hava unsurları tarafından El Bab 8 km. güneybatısında yer alan Dayr Kak bölgesinde bulunan DEAŞ unsurları, hava taarruzu ile etkisiz hale getirilmiştir.

Gün içerisinde yaşanan çatışmalar ve topçu atışları sonucu toplam 

18 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, çoğu ağır olmak üzere 37’si de yaralanmıştır.


DEAŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından, 25 EYP imha edilmiş, harekâtın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 2604 EYP ve 43 mayın kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, gerek icra edilen hava harekatları, gerek ateş destek vasıtalarımız ile açılan ateşlerde ve gerekse DEAŞ teröristleriyle girilen çatışmalar esnasındabölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermeye devam etmektedir.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P