banner1199

banner1197

Gaga Bulut hakkında istenen ceza belli oldu mu? Gaga Bulut kaç yıl ceza aldı?

Sosyal medya üzerinden takipçi ve para kazanmak için yayınladığı videolarla adını duyuran ve Ekim ayında tutuklanan ‘Gaga Bulut’ lakaplı Bulut Altuğ hakkında iddianame hazırlandı. Altuğ’un 6 aydan 15 yıla kadar hapsi istendi

GÜNDEM 15.12.2018, 09:25
Gaga Bulut hakkında istenen ceza belli oldu mu? Gaga Bulut kaç yıl ceza aldı?

Yeni Asır'dan Metin Burmalı'nın haberine göre, sosyal medya üzerinden takipçi ve para kazanmak için yayınladığı videolarla adını duyuran ve Ekim ayında tutuklanan ‘Gaga Bulut’ lakaplı Bulut Altuğ hakkında iddianame hazırlandı. Altuğ’un 6 aydan 15 yıla kadar hapsi istendi

İzmir'de para karşılığı 'çocuklara yönelik istismar' görüntülerini çekip, sosyal medya hesabında takipçi ve para kazanmak amacı ile paylaşan 'Gaga Bulut' lakaplı Bulut Altuğ ile ilgili iddianame hazırlandı.

Alsancak Birinci Kordon'da özellikle 15 yaş altında bulunan mağdur çocuklara genel ahlaka aykırı davranışlar yaptıran Altuğ için 6 aydan 15 yıla kadar, kameramanlığını yapan tutuksuz sanık Fatih Bilgehan B. için de 3 aydan 8 yıla kadar hapis cezası istendi.

İki aydır tutukluydu

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen 15 Ekim tarihinde kamuoyundan gelen tepkiler ve videosunu çekip yayınladığı küçük yaştaki C.S.S. ile K.Y'nin ailesinin şikayeti üzerine harekete geçerek, 'Gaga Bulut' lakaplı ahlaksız sosyal medya fenomeni Bulut Altuğ'u gözaltına aldı.

İki aydır tutuklu bulunan Altuğ ile ilgili iddianameye Yeni Asır ulaştı.

Çocukları kullandı

Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Aydın Sökeli olan Bulut Altuğ'un senaryolaştırıp YouTube'da yayınladığı 18 dakikalık görüntü incelendiğinde 15 yaş altı ya da 15-18 yaş aralığında olduğu tespit edilen mağdurlara para karşılığı çeşitli görevler verdiği, mağdurlara sarkıntılık sureti ile cinsel istismarda bulunma suçu işlediğine dikkat çekildi. Altuğ'un müstehcen görüntüleri, yazı veya sözleri basın ve yayın yolu ile yaydığı, görüntülerin üretiminde çocukları kullandığının tespit edildiği, kameraman Fatih Bilgehan B'nin de yardım eden sıfatı ile sorumluluğunun bulunduğu vurgulandı.

Görev karşılığı para

Alsancak Birinci Kordon'da yaşı küçük çocuklara kız kıza ya da erkek erkeğe şehvetli şekilde öpüşmeleri, diğer mağdurlara sarkıntılıkta bulunmaları ve herkesçe görülebilecek şekilde soyunmaları için 20 ile 100 lira arasında para vermeyi taahhüt eden Bulut Altuğ'un, yüklediği diğer videolardaki sözlerinin de müstehcen nitelikte olduğu, üzerine atılı suç dolayısı ile cezalandırılması gerektiğinin altı çizildi.

Kimlik tespiti sürüyor

Görüntülerde yer alan diğer mağdurların kimliğinin tespit edilmesi için soruşturmanın devam ettiğinin belirtildiği iddianamede, İzmir Cumhuriyet Savcısının cezaevinde tutuklu olan Bulut Altuğ için 6 aydan 15 yıla kadar, kameramanlığını yapan tutuksuz şüpheli Fatih Bilgehan B. için de 3 aydan 8 yıla kadar hapis cezası istediği öğrenildi.

Anneye öğretmen haber vermiş

Mağdur ailelerin ifadelerine de yer verilen iddianamede, yaşı küçük mağdur C.S.S'nin babası U.V.S'nin eve geldiğinde oğlunu üzgün görüp nedenini sorduğu, söz konusu videonun oğlunun isteği dışında internette yayınlandığını öğrendikten sonra şikayetçi olduğu ifade edildi.

Diğer mağdur çocuk K.Y'nin annesi A.Y'nin ise oğlunun okulundaki rehberlik öğretmeninin kendisini araması sonrası konudan haberdar olup şikayetçi olduğu vurgulandı.

Yorumlar (1)
Kemal 13 ay önce
Bir yıl hapis yatsın akıllanır ahlaksız.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P