banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Gazilerden Türkiye'ye birlik çağrısı

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Ankara ve İstanbul'da tören düzenlendi. Başkent'teki törende terörle mücadele mesajı verildi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı emekli Albay Şükrü Tandoğan “Ülkenin geleceği için teröre her alanda karşı çıkılması gerektiğini” söyledi.

GÜNDEM 19.09.2015, 19:41 09.04.2016, 17:21
Gazilerden Türkiye'ye birlik çağrısı
Ülkesi için mücadeleden bir an bile geri durmayan Gaziler için bugün yurdun her yanında törenler düzenlendi. 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Ankara’daki törenlerin ilk adresi Anıtkabir’di.
 
Törene Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, 4’üncü Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, gaziler, subaylar, astsubaylar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
 
İkinci tören de Ulus’taki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Anıt çelenk bırakan gaziler saygı duruşunda bulundu İstiklal Marşı okudu.
 
Gaziler adına konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı emekli Albay Şükrü Tandoğan terörle mücadele mesajı verdi.
 
Tandoğan, şehit ve gazilere her zaman sahip çıkılması gerektiğini belirti.
 
Cumhuriyetin Kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşallık Rütbesi ve Gazilik Ünvanı verilişinin 94. Yılı ve Gaziler Günü yapılan törenle İstanbul'da da Taksim Atatürk anıtı önünde kutlandı.
 
Törenlere İstiklal Caddesinde toplanan gaziler Türk Bayrağı ile tören alanına yürüdü 
 
Ulusal Kanal'a konuşan Gaziler, duygularını anlattı.
 
HABER: AYDIN GERGİN
KAMERA: TANSEV KARA-BÜLENT ÜNAL

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
Adil Aydın 4 yıl önce
Gazilerimizi minnet ve saygı ile selamlıyorum.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P