banner1199

banner1197

Genç mülteci kızdan geriye hüzünlü bir aşk hikayesi kaldı

Bu kez kıyıya bir mültecinin cansız bedeni değil, bir hayatın hikayesi vurdu. İzmir'de yaşanan ve 31 mültecinin yaşamını yitirdiği facianın ardından, genç bir kızın günlüğü kıyıda bulundu. Arapça günlük tercüme ettirildiğinde yarım kalan bir aşkın satırları ortaya çıktı.

GÜNDEM 19.01.2016, 17:14 19.01.2016, 17:21
Genç mülteci kızdan geriye hüzünlü bir aşk hikayesi kaldı
Dalgalar bu kez bir mültecinin cansız bedenini değil, umut yolcusunun hikayesini getirdi. İzmir'de 31 mültecinin hayatını kaybettiği faciadan, bir genç kızın günlüğü kıyıya vurdu.

Suriye'li genç kız Umutlarını, hayallerini ve yarım kalan aşkını kaleme almıştı. Arapça satırlar Türkçe'ye çevrildi, ortaya dramın öteki yüzü çıktı.

Kumsalda bulunan günlükte, genç kız son 2 yılını anlatıyordu. En çok da sevgilisi Besil'i. Savaş ortamında başlıyor aşkları. Ailesi Şam'a kaçıyor ancak genç kız sevgilisi ile Türkiye'nin yolunu tutuyor. Besil, onu bırakıp Almanya'ya geçmeyi başarıyor. Genç kız da, sevgilisinin ardından aynı umut yolculuğuna çıkıyor. Zalimsin diye sesleniyor genç kız.

"Beni bırakıp Avrupa’ya gittin. Sen zalim bir insansın. Benim ne kadar sıkıldığımı, üzüldüğümü biliyor musun? Oraya gidince benden kurtuldun mu? Bir gün sevgilisinin bu satırları okuyacağını dile getiren genç kızın, yaşamını yitiren 31 mülteci arasında olup olmadığı ise bilinmiyor."

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P