banner1199

banner1197

Genelkurmay'dan Süleyman Şah açıklaması

GÜNDEM 22.02.2015, 10:13 22.02.2015, 10:15
Genelkurmay'dan Süleyman Şah açıklaması
Genelkumay Başkanlığı Şah Fırat operasyonu ile ilgili ilk yazılı açıklamasını yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Uluslararası Antlaşmalar ile Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu’ndaki manevi değeri yüksek ecdat yadigârı emanetler, Suriye'de ortaya çıkan güvenlik sorunları ve askerî zaruretler nedeniyle, haklarımız saklı kalmak üzere geçici olarak yine Suriye topraklarında bulunan Suriye Eşmesi Köyüne taşınmak üzere getirilmiştir. Geride değerli emanet bırakılmamıştır. Suriye Eşmesi'nde naaşın nakledileceği bölge birliklerimiz tarafından kontrol altına alınmış, bayrağımız göndere çekilmiştir. "Şah Fırat" Operasyonu sırasında herhangi bir çatışma yaşanmamış, başlangıç evresindeki intikal esnasında bir personelimiz geçirdiği bir kaza sonucu şehit olmuştur." 

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (6)
baharer 5 yıl önce
sayın genel kurmay başkanına sormak isterim geride değerli emanet bırakmadık ne demek vatan toprağı değerli bir emanet değilmi
utatlidil 5 yıl önce
acikca abd nin talimati ile burayi pkk ya biraktik desene. ......
Tarik 5 yıl önce
aman negüzel, süleyman sah'in naasini sürüye sürüye bitirdiniz yahu. gören duyanda kurtulus savasi kazanmissiniz zanneder. ulan! dünyaya rezil ettiniz türkiyeyi yeterin be! cekip gidiniz, baska adammi yok türkiyede türkiyeyi yönetecek.
Ömer 5 yıl önce
bu pasifizmdir geri adimdir teslimiyyetdir bu türk topragini korumak degil teslim etmektir ..
Şeyh Şamil ADIGÜZEL 5 yıl önce
türkiye cumhuriyeti uyan vatan toprağı düşmana ellerimizle veriliyor. orada bir kurtarma hareketi yoktur, sözde akp medyası bu olayı zafer gibi gösterse de, burada bir yenilgi söz konusudur, 1923 yılından bu yana türkiye cumhuriyeti hiçbir vatan toprağını terk etmemiş veya kimseye peşkeş çekmemiştir hele hele savunma adına toprağını terk etmemiştir. resmi olarak uluslar arası anlaşmalarda süleyman şah türbesinin bulunduğu alan türkiye cumhuriyet devletinin resmi vatan toprağıdır. oradan çekilmek ancak sizin gibi zavallılara yakışır akp enikleri, vatan toprağı kutsaldır kaderine terk edilemez. gerekirse evlatlarımız orada şehit düşecek ama geri çekilmeyecektir. eyy büyük atatürk kanla aldığın bu toprakları bizler kaçarak koruyoruz. senin yıllar önce gördüğün ve gençliğe hitabede belirttiklerini yapamıyoruz. özür dileriz. ... yüce türk milleti...
ey türk istikbalinin evlâdı! i̇şte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; türk i̇stiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!
Malik boyraz 5 yıl önce
vatan topragi kaybediyor birde utanmadan haber bulteni gibi bildiriyor
12°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P